Wojna gangów na ulicach miasta, 19 okaleczonych zwłok. Poszło o awokado

Wojna gangów na ulicach miasta, 19 okaleczonych zwłok. Poszło o awokado Źródło: Needpix/Ken Kistler

Wojna gangów na ulicach meksykańskiego miasta. Ameryka Południowa dalej ma poważny problem z przestępczością i kartelami narkotykowymi, które teraz znalazły nowe źródło zysku - awokado. Przerażające sceny zobaczyli mieszkańcy Uruapan.

Wojna gangów przeraziła mieszkańców miasteczka Uruapan. Lokalny gang narkotykowy, który zajmuje się także kontrolą wpływów nad handlem awokado, zostawił po sobie "znak ostrzegawczy" dla przestępczych rywali. W ramach ostrzeżenia porzucili w miejscu publicznym zmasakrowane ludzkie ciała.

Wojna gangów w Meksyku. 19 rozczłonkowanych i skatowanych ciał na ulicach miasta

Za masakryczne przedstawienie na ulicach odpowiadać ma gang narkotykowy Jalisco, który ostatnio zaczyna przejmować udziału w handlu awokado. Na ulicach miasta zostawili 19 zmasakrowanych i rozczłonkowanych ciał, z czego 9 zwisało z mostu. Na tym samym moście wywieszono biały transparent "Kochani ludzie, kontynuujcie w spokoju swoje życia" z podpisem CJNG, czyli skrótową nazwą gangu. Pozostałe 10 ciał rozmieszczono w innej lokalizacji w mieście.

Makabryczna "wystawa" miała zastraszyć inne, początkujące grupy przestępcze w mieście. Ponadto miały też stanowić ostrzeżenie dla władz, żeby lepiej nie próbowały przeszkadzać kartelowi w działaniach. Prokurator stanu Michoacan, w którym znajduje się Uruapan zapowiedział, że nie da się zastraszyć. Zaangażował służby, aby znaleźć sprawców masakry na ulicach miasta.

Wypowiedział się specjalista od karteli narkotyków. Wojna gangów jest efektem zaostrzającego się konfliktu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wypowiedzi na temat masakry nie odmówił Falko Ernst z International Crisis Group, który od lat bada kartele narkotykowe w Meksyku. Jego zdaniem to efekt zaogniającej się walki o wpływy w tym rejonie. To efekt znalezienia nowego źródła dochodu - eksportu awokado, który przynosi tak duże zyski, że kwestią czasu było, aż tematem zainteresują się grupy przestępcze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków przed wielkim oszustwem. Możecie stracić pieniądze
2. 500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku

Meksyk od dłuższego czasu zmaga się z problemem wysokiej przestępczości. W poprzednim roku w kraju zamordowano ponad 35 tysięcy osób. W rekordowym miesiącu zginęło 2020 osób. Rząd zmaga się z problemami z bezpieczeństwem wewnętrznym przez brak środków na rozbudowę służb porządkowych, które finansowo nie wyrabiają za szybko zarabiającymi kartelami.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Uwielbiany gwiazdor TVN miał wypadek. Opublikował nagranie prosto ze szpitala. Fani zdruzgotani
  2. Lech Wałęsa walczy z nieuleczalną chorobą, na która co sześć sekund zabija człowieka. Prezydent opowiedział o swoich zmaganiach
  3. Nigdy więcej nie położysz tego na chleb. UOKIK ostrzega, kobietę aż zmroziło, gdy poznała skład produktu
  4. Dopiero po wypadku na jaw wyszła prawda o jej mężu. Żona w zemście miała ochotę odłączyć mu aparaturę w szpitalu
  5. Przyjaciółka Leppera naprawdę ma już tyle lat? Oczy wychodzą z orbit jak teraz wygląda Renata Beger

Źródło: Wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu