Kuba Wojewódzki już od dawna wypowiada się w sprawach politycznych i deklaruje jako zwolennik opozycji antyPiS. Wojewódzki zabrał głos i tym razem i spróbował podsumować to, co miało miejsce w niedzielę – masowe protesty opozycji pod Sejmem. Wojewódzki nie spodziewał się jednak takiej reakcji internautów.

Showman znany z TVN postanowił podzielić się w internecie swoimi przemyśleniami dotyczącymi polskiej polityki. Wojewódzki na swoją facebookową stronę wrzucił zdjęcie, które miało być komentarzem dotyczącym ostatnich decyzji PiS. Takiej reakcji komentatorów z pewnością się nie spodziewał.

Wojewódzki w sieci zamieścił zdjęcie z protestu opozycji pod Sejmem. W centrum fotografii znajduje się transparent z napisem „Odejdź dziadu”, co jest jednoznacznym odniesieniem do sławnych słów Lecha Kaczyńskiego. Zmarły prezydent słowa „spieprzaj dziadu” wypowiedział w listopadzie 2002 roku do pewnego mężczyzny, który dał mu się we znaki podczas spotkania z wyborcami. „I wszystko jasne” – skomentował Wojewódzki.

Po opublikowaniu zdjęcia z protestu na Facebooku, na Wojewódzkiego wylała się fala hejtu. Jego przeciwnicy stwierdzili, że te słowa kierowane są do Wojewódzkiego i to znak, by zakończyć karierę i przejść na emeryturę. Niektórzy wypominali showmanowi, że ten coraz bardziej żałośnie próbuje się odmładzać, co tylko wywołuje politowanie. Inni twierdzili też, że jego angażowanie się w walkę polityczną jest nie do zniesienia, a sam Wojewódzki jest „wodzem lemingów”.

źródło: facebook.com/Kuba Wojewódzki

Zobacz również