Miesięcznice smoleńskie wzbudzają coraz większe kontrowersje i zwracają coraz więcej uwagi. Od kiedy na czerwcowej uroczystości PiS Władysław Frasyniuk został ujęty przez policję, miesięcznice znalazły się w centrum uwagi. Święto partii rządzącej postanowił skomentować Kuba Wojewódzki.

Znany z TVN showman na swoim koncie na Facebooku zamieścił zdjęcie z Warszawy. Widać na nim Plac Zamkowy, który podzielony jest barierkami. To tutaj będzie miał miejsce przemarsz członków i sympatyków PiS. Wojewódzki skwitował obrazek jednym krótkim cytatem z utworu „Arahja” zespołu Kult.

– Mój dom murem podzielony/ Podzielone murem schody/ Po lewej stronie łazienka/ Po prawej stronie kuchenka… – napisał Wojewódzki.

W ciągu godziny jego wpis polubiło ponad 3,1 tys. osób. Jak wskazują komentatorzy, Wojewódzki swoim postem uderzył w sedno sprawy i zmieścił cały sens miesięcznic w jednym cytacie.

Wśród komentarzy do posta nie zabrakło także słów nienawiści pod adresem PiS, którą to partię określono mianem „formacji fałszywych katolików”, a Kaczyńskiego „dyktatorem, który boi się narodu”.

Niektórzy zwrócili też uwagę na błąd w poście Wojewódzkiego. Ten źle datował zdjęcie. W podpisie zamieścił bowiem poprawny rok ukazania się piosenki na 1987, ale zdjęcie z Warszawy opisał datą 2018.

...

Zobacz również

źródło: facebook.com/KubaWojewodzkiKrolTVN

Zobacz również