Kuba Wojewódzki dał się już poznać jako zagorzały przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Obecnie w kontekście dyskusji o aborcji apeluje, by Kościół oraz partia Jarosława Kaczyńskiego „odpi*rdoliła” się od kobiet.

Trwa ogólnopolska dyskusja na temat aborcji w związku z obywatelskim projektem zakładającym niemal całkowity jej zakaz, który uzyskał prywatne poparcie Jarosława Kaczyńskiego oraz premier Szydło. Ponadto, Kościół katolicki zdecydował się zakwestionować tzw. kompromis aborcyjny. W temacie wypowiada się coraz więcej znanych osób.

– Kiedy byłem małym chłopcem często pytałem rodziców – Skąd się wziąłem. Wtedy odpowiadali mi, kochaliśmy się bardzo i chcieliśmy cię mieć. Nie chcę żeby rodzice w tym kraju byli zmuszeni odpowiadać swoim dzieciom na pytanie – Skąd się wziąłem, słowami – Baliśmy się bardzo i musieliśmy cię mieć. Kościół i PiS – Odpier..lcie się od Kobiet – apeluje dziennikarz.

Wojewódzki wraz ze swoją narzeczoną Renatą Kaczoruk wziął udział w manifestacji „Odzyskać wybór”, która zrzeszała przeciwników projektu ustawy zakazującej aborcji. Pod hasztagiem #OdzyskacWybor publikowały swe fotografie feministki z całego świata, który chciały wesprzeć te kobiety, które nie zgadzają się na zmiany w przepisach.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

...

Zobacz również