Wiele wskazuje na to, że będzie to ostatni sezon show Kuby Wojewódzkiego na antenie TVN. Wszystko przez jego wypowiedzi polityczne w programie rozrywkowym, w którym regularnie śmiał się z prezydenta Dudy i PiS-u. Chodzi również o drogi kontrakt, który obciąża TVN.

Dziennikarz, który stracił pracę w Rock Radiu może się pożegnać z kolejnym medium. Choć trudno wyobrazić sobie TVN bez programu Wojewódzkiego (to już 10 lat), stacja powoli ma dosyć jego politycznych wypowiedzi, ponieważ show miało być programem rozrywkowym.

Wiemy, że następny sezon jeszcze będzie można obejrzeć na antenie TVN. Jednakże, amerykański gigant, nowy właściciel stacji, zamierza zakończyć współpracę po nadchodzącym sezonie. Dziennikarz regularnie wyśmiewał się z prezydenta Dudy, zachęcał do głosowania na konkretnych kandydatów i w każdym odcinku wyśmiewał PiS. Mało tego, Wojewódzki wynegocjował swój kontrakt w czasach, gdy biły się o niego wszystkie stacje. Teraz nie jest dla stacji już tak cenny, a jego gwiazdorska pensja nieopłacalna dla TVN.

– Wojewódzki jest bardzo kontrowersyjny, choć i tak się uspokoił. Jednak nowi właściciele stacji, amerykański gigant medialny, nie chcą zaogniać trwającego od wyborów konfliktu między firmą i rządem. Jego kontrakt gwiazdorski jest jedyny w swoim rodzaju na Wiertniczej. Trzeba pamiętać, że warunki negocjował w czasach, gdy rozchwytywanym showmanem i biły się o niego stacje prywatne. Był wtedy bardzo drogi. Obecnie wygląda to nieco inaczej – mówi informator portalu pudelek.pl, który regularnie śledzi życie Wojewódzkiego i rzadko się myli, jeśli chodzi o dziennikarza.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: WP

Zobacz również