Smarzowski ukrył w
Wiadomości Pikio - 29 Września 2018

Smarzowski ukrył w "Klerze" przekaz! Ledwo zauważalny

Wojciech Smarzowski po raz kolejny znalazł się w ostatnim czasie na językach całej Polski. Kontrowersyjny reżyser zdecydował się bowiem na nakręcenie filmu o grzechach krajowych księży, który trafił do kin 28 września. Uważni widzowie znaleźli w nim dobrze zawoalowany, zaskakujący, ale także bez wątpienia celowy przekaz.

Wojciech Smarzowski szokuje swoimi produkcjami już od wielu lat. Artysta odpowiedzialny za reżyserię takich filmów jak "Dom zły", "Pod Mocnym Aniołem", czy też "Wołyń" wywoływał wśród widzów mieszane emocje, a jego twórczość zawsze wchodziła do kin w atmosferze niemałego skandalu.

Co Wojciech Smarzowski ukrył w filmie "Kler"?

Podobnie było także w przypadku najnowszego filmu reżysera. Mowa tu oczywiście o głośnym "Klerze", który miał swoją premierę w piątek, 28 września. Bez względu na osobiste odczucia związane z wydźwiękiem produkcji, internauci zgodnie przyznają, że od dawna żadna polska produkcja nie wywoływała tak ogromnych emocji jeszcze przed oficjalnym wejściem do kin. Co ciekawe, widzowie zaczęli więc bardzo szybko dopatrywać się w filmie ukrytych przekazów. Bardzo szybko odnaleziono jeden, nawiązujący do poprzedniej produkcji Smarzowskiego symbol. Wielu fanów jest naprawdę zachwyconych. W scenie, w której księża wspólnie piją alkohol, jeden z nich ma na sobie koszulkę z napisem "Drogówka". Widzowie próbują więc odkryć, dlaczego reżyser zdecydował się na ten zabieg, nie wierząc w teorię o próbie zareklamowania innej produkcji w nowym filmie.

Dlaczego Smarzowski umieścił w "Klerze" zaskakujący symbol?

Najczęściej powtarzana teoria na ten temat dotyczy faktu, iż Smarzowski chciał podkreślić, że nie tylko w Kościele pojawiają się różnego rodzaju problemy, czy nawet patologie. Podobnie dzieje się między innymi w krajowej policji, o czym twórca starał się opowiedzieć właśnie w "Drogówce".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Ksiądz Rafał P.Polscy księża, którzy dopuścili się okropnych rzeczy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Chociaż od premiery "Kleru" nie minęło wiele czasu, już dziś na jego temat prowadzi się naprawdę burzliwą dyskusję. Film jest doceniany nie tylko przez widzów, ale także krytyków. Z tego też powodu mówi się, że ma szanse na kolejne prestiżowe nagrody na największych krajowych festiwalach. Warto zaznaczyć, że na wydźwięk produkcji zdecydowali się już odpowiedzieć niektórzy przedstawiciele Kościoła w Polsce. Władze diecezji warszawsko-praskiej stworzyły właśnie nawet specjalny dokument, w którym zaznaczono, w jaki sposób osoby duchowne mogą się zachowywać wobec dzieci oraz młodzieży, a oficjalnie im się zakazuje.Wojciech Smarzowski Fot. Screen WPZOBACZ TAKŻE:
  1. Cristiano Ronaldo oskarżony o gwałt. Jego ofiara ujawnia brutalne szczegóły
  2. Zabrakło królowej Elżbiety. Ujawniono, dlaczego nie poszła za trumną Diany
  3. Wykryli guza mózgu u uwielbianej aktorki Barw Szczęścia. Dramatyczna walka o życie
  4. Gwiazda disco polo brutalnie pobita na koncercie! Sprawa trafiła do sądu
ZAMIANA
michalikPogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News