Wojciech Mann nie wytrzymał. Przeprosił w transmisji na żywo

Wojciech Mann nie wytrzymał. Przeprosił w transmisji na żywo Źródło: Fot. Trójka Polskie Radio - Wikimedia Commons (Ja Fryta)

Wojciech Mann pozostaje wciąż prawdziwą legendą polskiego dziennikarstwa. Jego niedawna opinia dotycząca rzeczywistości, w której żyjemy, oburzyła jednak naprawdę wiele osób. Radiowiec postanowił więc oficjalnie przeprosić za te słowa w programie na żywo.

- Gdyby wtedy, na początku lat 90., ktoś mi powiedział, że wdepniemy w taką Polskę, jaką mamy obecnie, nie uwierzyłbym - powiedział jakiś czas temu Mann w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Słowa te wywołały ogromne oburzenie wielu środowisk, które otwarcie domagały się od dziennikarza przeprosin. Zdecydował się on więc wyjaśnić swoją opinię oraz zająć wobec niej klarowne stanowisko. - Z kolei pan Jacek pyta mnie, czy w udzielonym niedawno wywiadzie, w którym wyrażałem brak aprobaty dla pewnych zjawisk w naszej rzeczywistości, miałem zamiar kogoś obrazić? Nic podobnego - wyjaśniam: użyte tam słowo "wdepnąć", zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego oznacza po prostu znalezienie się przypadkowo w niewygodnej sytuacji i w takim właśnie sensie zostało użyte - odpowiedział dziennikarz na jeden z listów słuchacza, ostatecznie wyjaśniając swoje kontrowersyjne słowa. Informacyjna Agencja Radiowa opublikowała także w tej sprawie odpowiednią depeszę. Rzecznik prasowy Polskiego Radia ogłosił w niej, że Mann przeprasza za opinię ujawnioną w pamiętnym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Następny artykuł