Wojciech Mann przerwał milczenie. Pierwszy wywiad po odejściu z Trójki, zdradził całą prawdę

Wojciech Mann przerwał milczenie. Pierwszy wywiad po odejściu z Trójki, zdradził całą prawdę Źródło: youtube.com TVN Style

Wojciech Mann postanowił w końcu przerwać milczenie. Od momentu jego decyzji o odejściu z radia, którą uargumentował tym, że nie będzie prowadzić programu bez zwolnionej nagle Anny Gacek, w mediach publicznych nie mówi się o niczym innym. Teraz prezenter zdradził prawdę.

Wojciech Mann nie krył swojego oburzenia i rozczarowania, kiedy dowiedział się, że Anna Gacek została zwolniona. Podobnie zareagowali słuchacze i internauci. Dziennikarz szybko zdecydował, że odchodzi z Radiowej Trójki.

Wojciech Mann udzielił szczerego wywiadu

Znany dziennikarz był związany z radiem przez całe 55 lat swojego życia. Z kolei w Radiowej Trójce pojawił się po raz pierwszy w 1967 roku i okazał się być nieoceniony. Nikt by nie sądził, że Wojciech Mann z własnej woli zrezygnuje z pracy, którą tak kocha. Jak mówi dziennikarz - destrukcja radia trwała już od dawna. Starano się "naprawić" coś, co wcale nie wymagało żadnego naprawiania. Słuchalność mocno spadła, a osoby decyzyjne nie przeanalizowały skutków swoich działań.

– Patrząc na to wszystko, co się w tej mojej Trójce wyrabia – no już nie mojej, muszę do tego przywyknąć – zastanawiam się, jak dalece można lekceważyć słuchacza? (...) –  zastanawiał się dziennikarz. Złożył wypowiedzenie, zanim zdążyła zrobić to nowa prezes Polskiego Radia. Był też mocno zdziwiony tym, że Annie Gacek zaproponowano w takim razie bycie zwykłym wydawcą. Dziennikarka jest stworzona do pracy przy mikrofonie, a nie do medialnego researchu.

Prezenter słyszał pod swoim adresem groźby?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie będę tutaj robił martyrologicznego wykładu, bo nie byłem męczony, ale byłem dziubany niepotrzebnie. Jedna pani prezes usiłowała mnie wypłoszyć groźbą wywalenia mnie z radia, ponieważ wystąpiłem w reklamie. (...) Potem była kolejna afera, to już nawet po nazwisku mogę powiedzieć, z prezesem Jackiem Sobalą, który też zaczął od straszenia mnie, a potem bezczelnie mnie okłamał - wyznaje Wojciech Mann. Chodziło wtedy o zdanie: "Gdyby wtedy, na początku lat 90., ktoś mi powiedział, że wdepniemy w taką Polskę, jaką mamy obecnie, nie uwierzyłbym".

Dzisiaj grzeje: 1. Unia Europejska podjęła decyzję ws. walki z koronawirusem w Polsce

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Wojciech Mann jest rozgoryczony, że bez żadnego uprzedzenia pozbawiono go współprowadzącej audycję. Z Anną Gacek spędził przy mikrofonie 10 lat. Prezenter był też wściekły, ponieważ to on wybrał dziennikarkę do prowadzenia audycji - kilka dni temu postawiono go przed faktem dokonanym i gdyby nie jego odejście, zapewne przydzielono by mu inną osobę, z którą niekoniecznie mógłby znaleźć wspólny język. Wojciech Mann jednak nie przekreśla powrotu do pracy w radiu, jednak pod warunkiem, że zmienią się osoby decyzyjne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News