Mann wyleci z Polskiego Radia za kpiny z Morawieckiego? Zajmie się nim Komisja Etyki

Mann wyleci z Polskiego Radia za kpiny z Morawieckiego? Zajmie się nim Komisja Etyki Źródło: YouTube/ Xiegarnia.pl

Wojciech Mann może mieć problemy po tym, jak pozwolił sobie zażartować na antenie z urzędującego premiera. Nie wszyscy docenili poczucie humoru kultowego dziennikarza. Takie zachowanie może mieć dla niego fatalne konsekwencje.

Wojciech Mann ostro zażartował sobie z premiera Mateusza Morawieckiego na antenie Polskiego Radia. Kultowy dziennikarz prowadził audycję muzyczną "W tonacji Trójki". W jej trakcie prezenter zapowiadał kolejne utwory, które zabrzmieć miały na antenie. Do kontrowersyjnego żartu doszło, gdy przyszła kolej na piosenkę o tytule "Neandertalczyk". 

Wojciech Mann ostro żartuje. "To może kojarzyć się z premierem"

Wojciech Mann nawiązał do Mateusza Morawieckiego, zapowiadając utwór "Neandertalczyk". 

- Przed nami piosenka, której tytuł - obawiam się - może się państwu skojarzyć z naszym premierem - powiedział dziennikarz.

Dowcip nie wszystkim się spodobał. Teraz Wojciech Mann może spodziewać się kłopotów. Poczucie humoru prowadzącego nie zostało docenione przez jego pracodawcę. Sprawa będzie miała więc swój dalszy ciąg, który wcale nie musi być dla niego korzystny. Została już skierowana do rozpatrzenia przez radiową Komisję Etyki. Ta oceni, czy zachowanie reportera narusza standardy etyczne, jakie wymagane są przez władze Polskiego Radia wobec swych pracowników.

Geneza żartu Wojciecha Manna. Chodzi o Gdańsk

Wojciech Mann tłumaczył, że playlista nie została przygotowana pod kątem politycznych przekonań czy skojarzeń. Jego żart był zaś inspirowany wydarzeniem, do jakiego doszło między premierem Morawieckim a panią miasta Aleksandrą Dulkiewicz 3 czerwca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co się wówczas stało? Gdańsk przygotowywał uroczyste obchody 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca. Mateusz Morawiecki pojawił się w mieście dzień wcześniej, z okazji konferencji naukowej związanej z 40. rocznicą pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Gdy znajdował się, otoczony przez ochronę i dziennikarzy, obok Europejskiego Centrum Solidarności, podeszła do niego prezydent Dulkiewicz. Chciała zaprosić go do udziału w gdańskich uroczystościach. Nie doczekała się jednak żadnej reakcji. Szef rządu kompletnie ją zignorował.

Wojciech Mann uznał zachowanie premiera za nieeleganckie, godne właśnie neandertalczyka, niewychowanego człowieka pierwotnego. Swoim żartem na antenie dał wyraz wsparcia wobec pani prezydent. Ciężko przewidzieć, jak oceni to zachowanie Komisja Etyki. Mann ma status dziennikarza kultowego, z Trójką związany jest od wielu lat. Trudno wyobrazić sobie, że jego głosu nie usłyszymy już na antenie Polskiego Radia.

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina    

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu