Wojciech Jaruzelski zmarł 5 lat temu
YouTube - TVP VOD
Piotr Bernaciak - 3 Czerwca 2019

Minęło ponad 5 lat od śmierci Wojciecha Jaruzelskiego. Aż trudno uwierzyć, jak wygląda jego grób po tym czasie

Wojciech Jaruzelski zmarł niemal równo pięć lat temu. Kilka dni temu obchodziliśmy piątą rocznicę jego śmierci, w związku z czym przy jego grobie zjawiło się wiele osób. Aż trudno uwierzyć w to, jak dziś wygląda miejsce spoczynku generała.

Wojciech Jaruzelski niewątpliwie zalicza się do najważniejszych osób w najnowszej historii naszego kraju, niezależnie od tego, jak oceniane są jego czyny. Generał odszedł od nas pięć lat temu, a jego grób wciąż chętnie odwiedzają sympatycy sprzed lat. Pomimo tego niewiele osób zdaje sobie sprawy z tego, jak obecnie wygląda miejsce jego spoczynku.

O kolejnej rocznicy śmierci generała Jaruzelskiego wypowiedziała się jego córka, która przyznaje, że często stawia się na Powązkach, gdzie spoczywa jej ojciec. Monika Jaruzelska zdecydowała się przy okazji na ważne wyznanie dotyczące swoich przemyśleń kilka lat po odejściu najbliższych jej osób. Wyglądała na wyraźnie poruszoną pomimo upływu czasu.

Dramat księżnej Kate. Media donoszą, jak zareagowała królowa na jej kryzys w małżeństwie z WilliamemDramat księżnej Kate. Media donoszą, jak zareagowała królowa na jej kryzys w małżeństwie z WilliamemCzytaj dalej

Wojciech Jaruzelski zmarł pięć lat temu. Córka wspomina generała

- Maj kojarzy się z miłością, a mnie niestety kojarzy się ze śmiercią, bo w tym miesiącu straciłam oboje rodziców. Brakuje mi ojca. Tęsknię za rozmowami z nim, brakuje mi jego rozwagi, spokoju i kultury. Wiele osób, które w swoim życiu spotykają się z ciężką chorobą i długim odchodzeniem kogoś bardzo bliskiego, w momencie śmierci odczuwają pewien rodzaj ulgi, a tęsknota przychodzi później... To nieprawda, że czas goi rany, on je tylko zabliźnia - twierdzi warszawska radna.

Obecnie grób generała wygląda zupełnie inaczej, niż przed laty. Jest on bardzo schludny, wykonany z kamienia. Widać, że bliscy postarali się, by miejsce pochówku jednej z najważniejszych osób w historii Polski nie wyglądało biednie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ola KwaśniewskaOla Kwaśniewska pokazała, jak mieszka. Nie oderwiecie wzroku!Czytaj dalej

Wojciech Jaruzelski zapisał się w kartach historii naszego kraju

Córka Jaruzelskiego wypowiedziała się również o swoim dzieciństwie i o tym, jaki kontakt miał z nią wówczas Wojciech Jaruzelski.

- Miałam wtedy dość mały z nim kontakt, bo bardzo dużo pracował, więc był nieobecny, a ja część dzieciństwa spędziłam z babcią w Kościelisku pod Zakopanem. Później, jak byłam nastolatką, buntowałam się, ale z latami ojciec stawał mi się bliższy. A już w ostatnich latach jego życia byliśmy bardzo blisko i choć wcześniej tego nie odczuwałam, to dziś znajduję w sobie sporo cech ojca, czyli spokój, stoicyzm i to, że nie obrażam swoich politycznych adwersarzy - mówi Monika Jaruzelska.

Obrazy Pikio

(fot. Super Express)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 68-letnia aktorka nago w Playboyu! Legendarna gwiazda ma ciało jak RAKIETA! Te zdjęcia wbiją was w fotel
  2. Ujawniono stare zdjęcia Beaty Szydło. Była premier wolałaby, żeby NIKT ich nie zobaczył. Doświadczycie szoku życia!
  3. List córki do Martyny Wojciechowskiej rozrywa serce. To jednocześnie przykre i poruszające
  4. BEZCZELNE tłumaczenie mężczyzny, który celowo przejechał psa. Ujawniono fragment rozmowy
  5. Do sieci wyciekły prywatne zdjęcia Sławomira. Jego żona nie ma na sobie praktycznie NIC [Zdjęcia]
  6. Koszmarne anomalie pogodowe, pojawią się niebezpieczne wyładowania. Pilny alert IMGW w TVN

świat według kiepskichKosmiczna metamorfoza Mariolki z Kiepskich. Aktora wygląda dzisiaj tak, że po 7 zdjęciu spadną Wam skarpetkiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News