Sąd nie miał dla niego litości. Polski polityk skazany za zlecenie morderstwa

Sąd nie miał dla niego litości. Polski polityk skazany za zlecenie morderstwa

Wojciech J. to były, honorowy konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Monako. Polityk zlecił morderstwo swojej teściowej oraz jej szofera. Za swoje czyny stanął przed sądem i usłyszał już wyrok. Mimo iż mężczyzna początkowo nie przyznawał się do popełnianego czynu, otrzymał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Dlaczego to zrobił?

Wojciech J. zlecił morderstwo swojej teściowej, miliarderki Helene Pastor, która jest najbogatszą kobietą w Monako, a także jej szofera - Mohameda Darwicha. Chociaż skazany mężczyzna podkreślał, że chodziło mu wyłącznie o dobro jego chorej żony, która była przez matkę dręczona psychicznie, to najbardziej prawdopodobną wersją jest jednak chęć przejęcia ogromnego majątku Helene Pastor.

Wojciech J. przeprosił

Chociaż oskarżony przez długi czas nie przyznawał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, to koniec końców, na sali sądowej, przeprosił swoją żonę oraz dzieci. - Nie mam nic do dodania, przepraszam Sylvię i moje dzieci - powiedział Wojciech J. Prawnicy którzy reprezentowali przed sądem byłego konsula przyznali, że mężczyzna dopuścił się zlecenia morderstwa, mimo iż stanowczo temu zaprzeczał. Tyczy się to jednak tylko zabójstwa kobiety, a nie jej szofera. Sąd uznał jednak inaczej i mężczyzna odbędzie karę za podwójne morderstwo.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Więcej oskarżonych i ukaranych

Karę dożywotniego więzienia dla Wojciecha J. domagał się prokurator. Poza głównym oskarżonym, do odpowiedzialności pociągnięci zostali również sami wykonawcy zlecenia - Samine Said Ahmed, który dokonał strzału, a także Alhair Hamadi, który odpowiadał za organizację całego wydarzenia. Mężczyźni również otrzymali wyroki dożywotniego więzienia. 30 lat więzienia zostało zasądzone również trenerowi osobistemu Wojciecha J., który pomógł podobno w zaplanowaniu morderstwa. Czterech innych mężczyzn zamieszanych w sprawę skazano na 15 lat więzienia, dwóch następnych uniewinniono. Łącznie w całej sprawie oskarżonych zostało 10 osób. Szofer zmarł 10 maja, w szpitalu, w wyniku odniesionych obrażeń. 77-letnia miliarderka została zastrzelona 11 dni później.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pracownicy TVN są oburzeni zachowaniem ich gwiazdy na planie. „Prawie rzygam”
  2. Meghan Markle bez praw do dziecka?! Kulisy należności bycia w rodzinie królewskiej szokują
  3. Madzia przeżyła w przedszkolu prawdziwy horror. Na jej leczenie potrzeba blisko milion złotych
  4. Czy wszyscy Chińczycy jedzą psie mięso? Historia mężczyzny jest odpowiedzią
  5. Jak zorganizować imprezę niespodziankę? Zaskoczysz wszystkich gości!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News