Wojciech Gąssowski w czerwcu skończył 75 lat. Pomimo wielu przejść i bogatego artystycznego życia, tego zdarzenia nie zapomni nigdy. Popularny, polski piosenkarz został porwany przez terrorystów, a jeden z nich przystawił mu karabin do skroni! Dramat legendarnego piosenkarza się na tym nie skończył.

Wojciech Gąssowski – autor najbardziej znanej piosenki lat siedemdziesiątych „Gdzie się podziały tamte prywatki” nie może zapomnieć o tym wydarzeniu. Kiedy w październiku 1985 roku wypłynął w rejs w Morze Śródziemne, nie spodziewał się, że spotka go taka tragedia.

W rejs wyruszył wraz ze swoją ówczesną partnerką, tancerką Małgorzatą Potocką. Parze towarzyszył zespół baletowy Potockiej „Sabat” . Kiedy statek Achille Lauro zacumował w Aleksandrii w Egipcie, na statku wciąż przebywało 300 osób. Z głośników dobiegła informacja, że statek został porwany przez terrorystów!

– Ludzie siedzieli na podłodze, a porywacze stali nad nimi z karabinami. Jeden z nich strzelał w powietrze – wspomina artysta.

Wojciech Gąssowski przeżył prawdziwy dramat. Co się stało na statku, którym płynął z Potocką?

Gdy terroryści otoczyli ludzi, było już wiadomo, że sytuacja stała się dramatyczna. Zagrozili, że próba ucieczki skończy się śmiercią. Dodali, że jeśli ktoś spróbuje odbić statek, ten zostanie wysadzony w powietrze. Wtedy zaczął się dramat legendarnego piosenkarza.

Statek stał się miejscem brutalnych scen. Gąssowski obserwował, jak palestyńscy terroryści przykładają pistolet do głowy pewnemu milionerowi. Po chwili zabili go z zimną krwią, a ciało wyrzucili za burtę.  W końcu jeden z porywaczy podszedł do artysty

– Śpiewasz za dolary dla wrednych Amerykanów! Trzeba cię zabić! – powiedział jeden z nich i przytknął do głowy artysty pistolet.

Porywacze przetrzymywali zakładników przez dwie doby. To wydarzenie tak wpłynęło na Gąssowskiego i Potocką, że gdy dramat się skończył i zeszli na ląd, natychmiast kupili złote obrączki i przyrzekli sobie miłość na całe życie. Niestety Potocka nie dotrzymała słowa, bo chwilę później zakochała się w… Janie Nowickim.

Po traumie porwania i zdradzie ukochanej Wojciech Gąsowski postanowił zrezygnować z dalekich podróży. Prowadził tak intensywne życie, że nie udało mu się założyć rodziny. Dziś, najlepiej się czuje w swoim mieszkaniu na Żoliborzu. Często odwiedza Bieszczady i Puszczę Kampinoską.

– Z wiekiem doceniłem rodzime krajobrazy – podkreśla artysta.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ujawniono najintymniejsze tajemnice legendarnego gwiazdora TVN. Fani nie dowierzają

PRZECZYTAJ TAKŻE: Porwano znaną aktorkę. Sprawcy zażądali okupu

PRZECZYTAJ TAKŻE: Znaleźli dziwnie spakowane worki. Zawartość wstrząsnęła wolontariuszami.

 

wikipedia.org

 

wikipedia.org

 

Finanse gwiazd: 13 celebrytów, którzy stracili fortunę
Wikimedia Commons/Mateusz Kostka

 

Kiedyś ich piosenki śpiewała cała Polska... a dziś?

Znane pary z dużą różnicą wieku. Ile lat ich dzieli? [ZDJĘCIA]

Nie uwierzysz, jak wiele razy te gwiazdy brały ślub!

 

Zobacz również