Wojciech Czerepak, jeden z wybitniejszych polskich biegaczy zmarł dziś po wieloletniej walce z rakiem. Stan sportowca pogarszał się pomimo intensywnej terapii i zbiórek pieniędzy na jego leczenie. Miał 41 lat.

Biegający dla Wiatru Tarnobrzeg Czerepak straszliwą diagnozę usłyszał kilka lat temu. Natychmiast rozpoczął leczenie, które jednak nie do końca dawało zadowalające efekty.

Walkę z chorobą opisywał w mediach społecznościowych. Przez cały czas mógł liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy nie próżnowali, jeśli chodzi o organizowanie pomocy finansowej.

– Cześć! Mam na imię Wojtek, od kilku lat walczę z rakiem, który nieproszony zagościł w moim, wydawałoby się, szczęśliwym i poukładanym życiu… Moja rodzina składała się z żony Sylwii, córki Oliwii oraz… kota Olafa. Pewnego dnia pojawił się sublokator, który rozpanoszył się w naszym życiu i dobrowolnie nie chce z niego się wyprowadzić  – pisał na Facebooku.

Wojciech Czerepak zmarł

Kiedy okazało się, że tradycyjne metody leczenia, nie dają spodziewanych efektów, Czerepak postanowił spróbować popularnej na Zachodzie metody integracyjnej. Niestety jego stan w ostatnich dniach zdecydowanie się pogarszał.

Niedawno 41-latek trafił do szpitala, w którym nie tracił nadziei. Niestety choroba okazała się silniejsza od niego leków. Biegacz zmarł niestety dzisiaj, zostawiając żonę i osierocając córeczkę.

Jakie są objawy raka przełyku?

Rak przełyku, który zabił Wojciecha Czerepaka, może występować z wielu powodów. Są to oczywiście palenie papierosów, spożywanie alkoholu i ostrych przypraw.

Nowotwór pojawia się także od mechanicznych i chemicznych uszkodzeń przełyku. Powodują go chemia, przede wszystkim kwasy, a nawet zbyt gorące potrawy. Choroba objawia się niestety dopiero w późnym stadium. Powoduje nudności, problemy z przełykaniem, krwotok, ból zamostkowy, spadek wagi i kaszel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cud Franciszka udokumentowany na zdjęciu?! Niesamowite doniesienia
  2. Jaka pogoda do końca wakacji? Polacy będą mieli zrujnowane plany
  3. Cała Polska ich szuka! Policja udostępniła zdjęcia nastolatków
  4. Nowa siła w Sejmie! PiS może zacząć się bać?
  5. 500 plus? Nie dostaniecie tyle ile obiecano, a będzie tylko gorzej

Polskie gwiazdy sportu, których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]


10 cytatów z piosenek Kory, które roztopią najtwardsze serca

źródło: echodnia.eu