Cejrowski zmiażdżony za granicą. Nie może występować

Cejrowski zmiażdżony za granicą. Nie może występować

Wojciech Cejrowski został zmiażdżony za granicą. Po tym, co brytyjskim mediom opowiedziała polska pisarka, słynny podróżnik nie wystąpi już poza granicami naszego kraju. Co takiego zniechęciło organizatorów, na których imprezie miał się pojawić Cejrowski?

Podróżnik znany z autorskiej serii "Boso przez świat" od wielu lat podróżuje po całym globie. Wybierane przez niego kierunki to najczęściej kraje Trzeciego Świata, znajdujące się w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. To właśnie w nich nagrywa około 20-minutowe reportaże, pokazujące zza kulis życie i codzienne praktyki mieszkańców dzikich wiosek. Tym razem jednak Wojciech Cejrowski zaproszony został do Wielkiej Brytanii, a konkretnie miejscowości Belfast w Irlandii Północnej. Tam miał wystąpić jako stand-uper, czyli osoba wygłaszająca komediowy monolog. Jego plany powstrzymała jednak polska pisarka, od lat mieszkająca właśnie w Belfaście. Dlaczego?

Wojciech Cejrowski nie wystąpi za granicą. "Nie możemy być kojarzeni z czymś takim"

Polka, która zareagowała na możliwy przyjazd Cejrowskiego to Aleksandra Łojek. Znała ona od dawna poglądy Wojciecha Cejrowskiego, więc gdy tylko zobaczyła plakat promujący jego występ w Belfaście, postanowiła szybko zareagować. - Polacy absolutnie nie mogą być kojarzeni z czymś takim, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, w której słowa skierowane przeciwko ludziom z powodu ich orientacji seksualnej, koloru skóry, pochodzenia, traktowane są bardzo poważnie - tłumaczy. Według doniesień WP, Polka nie tylko napisała list do organizatorów i miejsca, w którym miał wystąpić, ale także opowiedziała swoją historię stacji BBC, która podchwyciła temat i pozwoliła jej na występ na łamach Nolan Show. Pokazała mediom między innymi filmy z homofobicznymi i rasistowskimi wypowiedziami podróżnika. To ostatecznie przypieczętowało decyzję o odwołaniu występu Cejrowskiego. Współpracownicy Wojciecha Cejrowskiego twierdzą jednak, że... do występu dojdzie! Twierdzą, że pogłoski o odwołaniu to okrutne kłamstwo. Ciężko więc określić, jaka jest prawda. Prawdopodobnie szczegóły poznamy dopiero za kilka dni.

PRZECZYTAJ: Wielki powrót ks. Natanka! Teraz uderza ze zdwojoną siłą

PRZECZYTAJ: Najpierw Kaczyńska, teraz oni! Poseł i posłanka wzięła ślub

PRZECZYTAJ: Chłopiec zrobił bardzo wzruszającą rzecz dla swojego psa. Będziesz płakać

Wojciech Cejrowski fot.https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/ Wojciech Cejrowski fot.https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/ Wojciech Cejrowski fot. Instagram / Wojciech Cejrowski
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News