Wojciech Cejrowski uważa się za ikonę
Wikimedia Commons/Przemysław Jahr
Konrad Karpiuk - 3 Sierpnia 2019

Cejrowski odleciał? Uważa się za ikonę, żąda medalu i honorowego obywatelstwa od Gdańska

Wojciech Cejrowski znany jest ze swoich kontrowersyjnych i ostrych wypowiedzi. Jednak tym razem chyba nieco przesadził - po ostatnim incydencie w Gdańsku zażądał honorowego obywatelstwa miasta. Żądanie celebryty wzbudziło wiele kontrowersji.

Wojciech Cejrowski jest postacią, obok której ciężko przejść obojętnie. Podróżnik zawsze wypowiada się szczerze i nie zawsze niepoprawnie politycznie, przez co ma równie dużo przeciwników, co zwolenników. Ostatnia sytuacja, która spotkała go w Gdańsku, niezwykle oburzyła popularnego publicystę. Wygląda na to, że 55-latek jest bardzo pewny swojej pozycji.

Wojciech Cejrowski usunięty ze swojego miejsca w Gdańsku

Wszystko zaczęło się od sytuacji, kiedy w Gdańsku usunięto stoisko podróżnika. Wojciech Cejrowski zwykł stawać na jarmarku przy ulicy Świętego Ducha, gdzie sprzedawał swoje książki, podpisywał je i rozmawiał z fanami. Jak sam twierdził - robił to za zgodą lokalnego księdza proboszcza, który według podróżnika ma prawo do tej części chodnika.

Anna Przybylska powiedziała smutne słowaAnna Przybylska przed śmiercią skierowała kilka słów do swojej mamy i dzieci. Serce pęka na półCzytaj dalej

- Rutynowy patrol straży miejskiej, inspektorów Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz ochrony Jarmark św. Dominika natknął się dziś na nielegalnie handlującego obywatela w barwnej koszuli i chodzącego boso. [...] Panie Wojciechu, nielegalny handel to łamanie prawa i nieuczciwość wobec uczciwych kupców - informował o sytuacji wiceprezydent Gdańska, Piotr Borawski.

Wojciech Cejrowski twierdzi, że jego działalność przynosi korzyści miastu. Uważa się za ikonę

Podróżnik zaczął z nieskrywanym oburzeniem nagłaśniać sprawę usunięcia jego stoiska. Jego zdaniem nie zrobił nic niezgodnego z prawem, a nawet więcej - przyczynił się do budowania atrakcyjności turystycznej Gdańska. Cejrowski twierdził nawet, że interwencja straży miejskiej miała charakter polityczny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

sławomiSUjawniono całą prawdę o żonie Sławomira. Te kilka faktów odbierze wam mowęCzytaj dalej

- Od 14 lat na jarmarku stoję w słońcu, deszczu i we wszystkim po kilkanaście godzin dziennie. Trzy dni w tygodniu życia poświęcam i przyciągam tłumy turystów, co się przekłada na zarobek miasta Gdańsk. Miasto Gdańsk nie ma 730 tys. ludzi na Facebooku, pan Cejrowski ma. Medal powinienem dostać od miasta Gdańsk, honorowe obywatelstwo i darmową parcelę w doskonałym miejscu. Neptuna powinni przesuwać na chwilę i tam Cejrowskiego stawiać, bo to jest ikona - pisał znany podróżnik.

Choć ton wypowiedzi był nieco ironiczny, wielu internautów uważa, że podróżnik w tym przypadku pokazał swoje duże ego. Niektórzy nie szczędzili słów krytyki.

- "...panie, pan nie wiesz, kto ja jestem..."...w jeszcze gorszej wersji - napisał internauta.

- Zapłać, dostań pozwolenie i handluj swoim bzdetami, a nie jak żul najlepiej za darmo, bo ci się należy, multimilioner z posiadłościami w USA, a tu żebraczy kmiot bez zasad i honoru - skomentował inny użytkownik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Krystyna Pawłowicz po wielu latach ujawniła prawdę. Wyznanie nt. dawnej decyzji Jarosława Kaczyńskiego jest hitem internetu
  4. Nawet kilkaset złotych więcej dla emerytów. Ale nie dla wszystkich
  5. Z niebieskiego Volvo wysiada mężczyzna i czule wita się z pieskiem. To Kamil Durczok!
  6. Gwiazdor Polsatu przerwał milczenie po śmierci znanej polskiej aktorki. Jego słowa ściskają za serce

Marta Kaczyńska i jej związkiWszyscy mężowie Marty Kaczyńskiej. Niektórzy z nich mają sporo za uszami, odbierze wam mowęCzytaj dalej

Źródło: Polityczek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News