Wojciech Cejrowski nie wierzy w pożary w Amazonii
youtube/telewizja_republika/
Weronika Wasiak - 25 Sierpnia 2019

Cejrowski mimo setek nagrań nie wierzy w pożar Amazonii. "Głupio mi to mówić"

Wojciech Cejrowski, dzięki swoim podróżom, zapewne doskonale zna wiele zakątków świata, o których większość z nas nie ma pojęcia. Wiele widział na własny oczy i poznał dokładnie sporą część naszej kuli ziemskiej. Czy zatem jego dotyczące pożarów w amazoński puszczy są uzasadnione?

Wojciech Cejrowski zamieścił ostatnio w mediach społecznościowych dość obszerny wpis, za pomocą którego podzielił się z innymi swoimi wątpliwościami. Podróżnik wyznał, iż nie do końca wierzy w pożary, które od kilku tygodni trawią lasy w Amazonii. Swoje twierdzenie poparł odpowiednimi argumentami, które mogą wywołać spore poruszenie w opinii publicznej.

Znaki zodiaku determinują długość życia?Wiadomo, które znaki zodiaku żyją krótko, a które najdłużej. Przeanalizowano 60 tys. śmierciCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski nie wierzy w pożar w Amazonii

Z uwagi na potworny żywioł, który od kilku tygodni trawi lasy deszczowe w Amazonii, Cejrowski, jako jeden z popularniejszych polskich podróżników, który wiele egzotycznych miejsc zna już od podszewki, był zasypywany prośbami o zabranie głosu. Po dłuższym czasie zdecydował się przerwać milczenie, do czego wykorzystał swój profil na Facebooku, publikując obszerny wpis. Otwarcie przyznał, że nie do końca wierzy w pożar w Amazonii, choć wyznaje, że z uwagi na liczne zdjęcia i filmiki, głupio jest mu o tym mówić.

- Nie dowierzam. Nie chce mi się wierzyć w te pożary. A jednocześnie głupio mi to mówić w sytuacji, gdy widzę filmy - napisał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiesRodzice tylko na moment zostawili dziecko samo z psami. Gdy wrócili czekał ich zaskakujący widok, 17 powalających zdjęćCzytaj dalej

Amazońskie lasy nie mają prawa się palić?

Cejrowski nie pozostawił swoich słów bez odpowiedniego uzasadnienia. Wytłumaczył bowiem, że był w Amazonii i na własne oczy widział, jak wygląda tam wzniecanie ognia. Podróżnik oznajmił, że w tamtejszych rejonach ogień nie chce się palić, a gdy tylko uda się go wzniecić, potrafi błyskawicznie gasnąć. Ta wiedza i doświadczenia sprawiają, że ma spore wątpliwości czy informacje, które obiegają świat od jakiegoś czasu, są prawdą.

Dzisiaj grzeje:

1. Na chwilę przed tragedią w łodzi Staraka oprócz tajemniczej Ewy był ktoś jeszcze. Na jaw wychodzą nowe fakty

2. Renta dożywotnia wytrychem oszustów. Zabiorą i zostawią z niczym

- Lasy amazońskie są NIE-palne. Aby sobie wypalić małe pole trzeba się BARDZO napracować. (...)Amazońskie ogniska gasną same z siebie, trzeba je stale wachlować, rozdmuchiwać. Amazońskie drewno, nawet suche, palić się nie chce (...)Ogień w Amazonii rodzi się niechętnie za to bardzo chętnie gaśnie (...) widziałem też na WŁASNE oczy, na żywo, że Amazonia jest niepalna. Jej niepalność znam z OSOBISTEGO doświadczenia liczącego trzydzieści lat - czytamy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomo, gdzie Piotr Woźniak-Starak chciał zabrać swoją żonę za 3 dni. Nie zdążył. To było ich wyjątkowe miejsce
  2. Józef Oleksy wyjawił straszliwe informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. To się aż nie mieści w głowie
  3. Piotr zanurkował w jeziorze. Wyjął z wody niezwykłą rzecz, skrywała się na dnie wiele lat
  4. „I nie opuszczę cię aż do śmierci” w ich przypadku potrwało kilka minut. Tragiczna śmierć młodej pary
  5. Żona miała poważny problem z mężem, ich związek wisiał na włosku. Wpadła na pomysł, który wzrusza do łez

MamaPoznajcie 13-stu najmłodszych rodziców na świecie. Sami jeszcze są małymi dziećmi, a zostali mamą lub tatą, niewiarygodneCzytaj dalej

Źródło: facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News