Wystarczy 1/4 łyżeczki na litr wody. Mikstura wypita na czczo zdziała cuda

Wystarczy 1/4 łyżeczki na litr wody. Mikstura wypita na czczo zdziała cuda Źródło: Pexels

Woda z solą himalajską może zdziałać prawdziwe cuda? Tak twierdzą dietetycy, którzy radzą korzystać z tego łatwego sposobu na oczyszczenie organizmu. Warto jednak zaznaczyć, że mieszanka ma także inne, bardzo pozytywne dla zdrowia właściwości.

Woda z solą himalajską w stosunku 1/4 łyżeczki na litr ciepłej cieczy może zdziałać prawdziwe cuda. Należy pić roztwór rano, na pół godziny przed pierwszym posiłkiem przez tydzień. W czasie kuracji pamiętać należy o szczególnym nawadnianiu i wypijać jeszcze ok. 1,5 czystej wody dziennie. W czym może pomóc ta nieskomplikowana, ale dobra dla zdrowia mieszanka?

Woda z solą himalajską zdziała cuda

Jak twierdzą dietetycy, picie wody z niewielką ilością soli himalajskiej jest w stanie skutecznie zapewnić organizmowi dużą dawkę niezbędnych mikrolementów. Wystarczy, że do litra wody dodamy jedynie 1/4 łyżeczki soli. W dobrym nawadnianiu pomoże za to tym, którzy pozostają aktywni fizycznie lub potrzebują takiej pomocy ze względu na problemy zdrowotne, wywołane na przykład zatruciem pokarmowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poza tym mieszanka ma działanie antybakteryjne, wspomaga pracę jelit i może wspierać oczyszczanie wątroby. Roztwór poprawia też metabolizm oraz wygląd skóry. Może bowiem pomóc w walce z trądzikiem, ale także skutecznie nawilżyć skórę.

Nie myl soli himalajskiej z kuchenną

Jak widać, niewinna, bardzo prosta mieszanka może znacząco pomóc naszemu organizmowi. Warto więc spróbować podobnej kuracji, nie myląc przy tym jednak soli himalajskiej ze zwykłą kuchenną. Ta ma bowiem całkowicie inne, uboższe właściwości, a zdaniem wielu ekspertów lepiej jest ją znacznie ograniczać w diecie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż

Źródło: WP abcZdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News