Pilne ostrzeżenie, wykryto niebezpieczne bakterie. Korzystanie z wody może być fatalne w skutkach

Pilne ostrzeżenie, wykryto niebezpieczne bakterie. Korzystanie z wody może być fatalne w skutkach Źródło: Pixabay.com JerzyGorecki

Woda może zawierać niebezpieczne bakterie, naukowcy ostrzegają wszystkich, którzy planują urlopy nad Morzem Bałtyckim. Z powodu zmian klimatycznych, korzystanie z uroków naszego największego akwenu może stanowić dla turystów śmiertelne zagrożenie.

Woda w Bałtyku może być bardzo niebezpieczna, z powodu zmian klimatycznych morze coraz bardziej się ociepla, co stanowi idealne warunki do rozmnażania się groźnej bakterii. Naukowcy ostrzegają wszystkich przed zagrożeniem, które wykryto w naszym największym akwenie.

Woda zawiera groźne tropikalne bakterie

Światowa Organizacja Meteorologiczna zapowiedziała, że w tym roku czeka nas wyjątkowo upalne lato, a Polacy już teraz tłumnie ruszyli nad morze. Niestety, z powodu zmian klimatycznych stopniowo ociepla się również woda w Morzu Bałtyckim, co stanowi ogromne zagrożenie dla osób, które mają z nią styczność. Taka sytuacja powoduje, że w wodzie pojawiają się idealne warunki dla rozmnażania się przecinkowców, groźnych tropikalnych bakterii mięsożernych.

- Przecinkowce występują głównie w wodach tropikalnych. Wzrost temperatury wody w Bałtyku sprawił, że w nadchodzących latach bakteria będzie się tam coraz szybciej rozmnażać. Każdy wzrost temperatury wody o 1 stopień oznacza zwiększenie się liczby zakażeń przecinkowcami o prawie 200 procent - poinformował Eckhard Strauch, kierownik biura doradczego BfR ds. przecinkowców.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Jak przekazała niemiecka stacja radiowa Deutsche Welle, turyści planujący urlop nad Morzem Bałtyckim, mogą znaleźć się w ogromnym niebezpieczeństwie. W porównaniu z pozostałymi akwenami na świecie Bałtyk ociepla się najszybciej. Gwałtownemu rozwojowi przecinkowców sprzyja również mniejsze zasolenie Morza Bałtyckiego.

W wyniku zmian klimatycznych, woda w Bałtyku stopniowo się ociepla

Przecinkowce stanowią największe zagrożenie dla osób starszych oraz tych z obniżoną odpornością. Objawami zakażenia groźną bakterią są silne bóle lokalne, gorączka i dreszcze.

- Na przecinkowce powinni także zwracać wzmożoną uwagę ludzie, którzy chorowali wcześniej na cukrzycę, wątrobę albo na raka - przestrzega Instytut Roberta Kocha w Berlinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Do zakażenia bakteriami może dojść w wyniku połknięcia morskiej wody lub spożycia skażonych nimi owoców morza. Na portalu Deutsche Welle możemy można przeczytać, że w ubiegłych latach odnotowano już pojedyncze śmiertelne przypadki zakażenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Internauci nie mogą się opamiętać. Wyciekło zdjęcie z nastoletnią córką Wiśniewskiego, powala
  4. Sebastian wykorzystywał chorą na raka 7-latkę. Prokuratura po raz kolejny wkroczyła do akcji
  5. Szykuje się nowe 500 plus. Prezydent przedstawił, jak będzie wyglądać
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News