Co się stanie z ciałem, jeżeli każdy napój zastąpisz wodą? Efekty zaskakują i to w bardzo krótkim czasie

Co się stanie z ciałem, jeżeli każdy napój zastąpisz wodą? Efekty zaskakują i to w bardzo krótkim czasie Źródło: Unsplash/Jana Sabeth

Woda powinna być składnikiem każdej zrównoważonej diety. Gasi pragnienie skuteczniej niż słodzone napoje, a w przeciwieństwie do nich nie jest kaloryczna. Co by się jednak stało, gdyby każdy napój zastąpić właśnie wodą?

Jeśli woda zastąpi w naszej diecie słodzone napoje, skutki tej zmiany możemy odczuć wyjątkowo szybko. Choć niektórzy nie mogą się przyzwyczaić do neutralnego smaku wody mineralnej, to warto się przemóc - choćby ze względu na to, że cukier zawarty w popularnej coli czy słodzonych sokach może być przyczyną tego, dlaczego nie możemy zgubić zbędnych kilogramów.

Codziennie pita woda da nam wiele korzyści, które szybko odczujemy

Na początek dobrym pomysłem będzie wypicie szklanki wody z rana, jeszcze na pusty żołądek. Dzięki temu w ciągu godziny metabolizm przyśpieszy aż o 30%. Ponadto można wzmocnić ten efekt, dodając do porannej szklanki wody plaster soczystej cytryny. Taka mieszanka będzie miała zbawienny wpływ na nasz układ trawienny. Dzięki wodzie znacznie łatwiej się odchudzać.

Ponadto, jak wskazują badania, zastąpienie popularnych napojów wodą poprawia pracę wielu naszych narządów. Tematem szczególnie powinny się zainteresować osoby, które zmagały się w przeszłości z kamieniem nerkowym. Regularnie picie wody uchroni przed nawrotem tej uciążliwej dolegliwości.

Woda ma również dobry wpływ na nasz mózg i długość życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzięki piciu wody mineralnej powinna poprawić się także nasza koncentracja. Niech za wskazówkę posłuży fakt, że ludzki mózg w ponad 80% zbudowany jest z wody. Ponadto, jak wykazali badacze, nawet nieznaczne odwodnienie osłabia nasze samopoczucie. A nic lepiej nas nie nawadnia i daje energii niż czysta woda.

Dzisiaj grzeje: 1. Przeżyła koszmar w polskim szpitalu. Lekarz podczas porodu urwał główkę jej dziecka
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Ponadto, właściwości zdrowotne wody wydłużają nasze życie. Zamiast dostarczać do organizmu cukry proste, bogata w węglowodany woda zbawiennie wpływa na nasz organizm. Według naukowców z Uniwersytetu Lund w Szwecji, picie nawet jednej szklanki wody dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, nerek czy cukrzycę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ikea wycofuje produkt i bije na alarm. Jest tak NIEBEZPIECZNY, że zwrócisz go bez paragonu
  2. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

Źródło: Newsner

Następny artykuł