Złóż wniosek! Od rządu dostaniesz 300 złotych

Złóż wniosek! Od rządu dostaniesz 300 złotych

PiS cały czas rozbudowuje swoją politykę socjalną i już od 1 lipca można składać wniosek 300 plus, który jest dofinansowaniem do wyprawki szkolnej. Teraz przedstawimy, gdzie i do, kiedy można je składać.

Projekt 500 plus stał się kluczowym przedsięwzięciem PiS, które cały czas budzi wiele kontrowersji, jednak nie da się ukryć, że wiele osób skorzystało z tej pomocy. Teraz można już składać pierwsze wnioski o dofinansowanie do wyprawki szkolnej, z której może skorzystać każdy polski uczeń, chodzący do szkoły w naszym kraju. Cała inicjatywa jest realizowana w ramach programu Dobry Start.

Wniosek 300 plus: gdzie składać

Pierwsze wnioski drogą elektroniczną można składać już od 1 lipca. Będą one przyjmowane przez stronę ministerstwa rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz poprzez bankowość elektroniczną. Osoby niezaznajomione z internetem lub po prostu wolą załatwiać takie sprawy tradycyjnymi metodami będą mogły składać wnioski od 1 sierpnia. Papierowy wniosek 300 plus będzie można składać w tych samych punktach co papiery o 500 plus. Więc jeżeli nie korzystasz z poprzedniego rządowego dofinansowania, sprawdź dokładnie, gdzie w twoim mieście funkcjonują takie punkty. Często są to sekretariaty szkolne, jednak nie wszystkie.

Wniosek 300 plus: do, kiedy można składać?

Wiemy już gdzie i od kiedy można składać wnioski o dofinansowanie do wyprawki szkolnej. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy większości Polaków, jest taka, że można się o nie ubiegać do początku roku szkolnego, albo ostateczny termin mija kilka dni po jego rozpoczęciu. Prawda jednak może zaskoczyć, otóż wszelkie wnioski zarówno elektroniczne, jak i papierowe będą przyjmowane do 30 listopada. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jaki chce rozdać Warszawiakom po 1000 zł! To nie żart
  2. Awantura w samolocie! Polska gwiazda upokorzona przez pilota
  3. Polityk PiS chce kontrolować waszego Facebooka! Sprawa w ministerstwie
źródło: pomorska.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News