Lekarze ostrzegają przed popularną metodą na porost włosów. Zamiast pomagać, tylko pogłębia problem, porażające wyniki badań

Lekarze ostrzegają przed popularną metodą na porost włosów. Zamiast pomagać, tylko pogłębia problem, porażające wyniki badań Źródło: screen/YouTube

Każdy marzy o tym, żeby mieć zdrowe i gęste włosy. Niektórzy stosują tę popularną metodę, żeby zapobiec łysieniu. Lekarze ostrzegają, że jest bardzo szkodliwa.

Zdrowe i gęste włosy to marzenie większości ludzi. Nic dziwnego, w końcu stanowią ważną część naszego wizerunku. Dlatego skuteczne sposoby na ich pielęgnację są tak cenne. Niestety, niektóre metody mogą przynieść skutki odwrotne do pożądanych. Lekarze ostrzegają.

Silne oraz błyszczące włosy to podstawa do najróżniejszych fryzur, które mogą poprawić nasz wygląd. Bez względu na to, czy jesteśmy fanami długich, czy krótkich włosów - muszą być zdrowe, żebyśmy dobrze się prezentowali. Niestety część z nas dotyka problem wypadania włosów, przez co, niektórzy stają się łysi już w młodym wieku. Na YouTube pojawiło się wiele filmików, na których ludzie w walce z łysieniem, wcierają w skórę głowy pokrojone przyprawy, cebulę oraz paprykę chilli. Okazuje się, że to duży błąd.

Lekarze ostrzegają przed wcieraniem chilli we włosy

Lekarze, do których trafiły te domowe metody dbania o włosy, alarmują użytkowników. Wykonywane na własną rękę kremy, które często zawierają pieprz cayenne oraz chilli mogą wcale nie spowodować porostu włosów. Skutki wywołane przez te domowe kosmetyki mogą być wręcz odwrotne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Doktor Farjo ostrzega, że stosowanie niesprawdzonych metod na porost włosów, opartych na bazie ostrych przypraw oraz papryk, mogą skutkować podrażnieniem skóry głowy. Zawarte w pikantnych składnikach substancje, wcierane w głowę, mogą wywołać nawet stan zapalny, a tak ostra reakcja skóry może spowodować utratę włosów. Poza tym taka terapia może okazać się również bardzo bolesna.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin

2. Świat polskiego filmu w żałobie. Nie żyje wybitna artystka, ogromna strata

Ważne jest, żeby stosować sprawdzone środki, pielęgnując nasze włosy. Skóra naszej głowy pokryta jest gruczołami, wydzielającymi odpowiednie enzymy. Używanie domowych metod - w tym przypadku ostrych przypraw - może zaburzyć naturalne środowisko bakterii i jedynie nam zaszkodzić.

Najlepsze teksty dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Życie malutkiego wcześniaka zawisło na włosku. Lekarz włożył go do plastikowej reklamówki, powód poraża
  4. Co się z nim stało? Boczek z Kiepskich drastycznie się zmienił, nie przypomina samego siebie
  5. Widok tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Tragiczne zdjęcia Królowej życia w sieci, ogromne cierpienie

źródło: Metro.co.uk

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News