Kobieta przez lata cierpiała z powodu rzadkiej choroby. Z dziąseł wyrastają jej włosy, widok tylko do odważnych [ZDJĘCIE]

Kobieta przez lata cierpiała z powodu rzadkiej choroby. Z dziąseł wyrastają jej włosy, widok tylko do odważnych [ZDJĘCIE] Źródło: fot. pxhere

Włosy rosną tej pacjentce pomiędzy zębami. To wynik niezwykle rzadkiej choroby. Na świecie stwierdzono zaledwie 5 podobnych przypadków, a kobieta szukała pomocy przez wiele lat. Zdjęcie jej jamy ustnej odbiera mowę.

Włosy wystające z dziąseł to problem, z którym kobieta zgłosiła się do lekarza. Niezwykła przypadłość pacjentki jest wynikiem bardzo rzadkiej i nietypowej choroby. Do tej pory na świecie stwierdzono tylko 5 podobnych przypadków. Zdjęcia jej jamy ustnej trafiły do sieci, widok nie jest dla wszystkich. 

Włosy wyrastają jej pomiędzy zębami

Pierwszy raz Włoszka zgłosiła się do lekarza w 2009 roku, kiedy miała 15 lat. Była niezwykle owłosiona na brodzie i szyi, a włosy pojawiły się u niej również pomiędzy zębami. Badania wykazały, że nastolatka ma w sobie wysoki poziom testosteronu oraz liczne torbiele na jajnikach. Lekarze zdiagnozowali u niej zespół policystycznych jajników i przepisali terapię hormonalną, po której nadmierne owłosienie zaczęło stopniowo zanikać. 

Kilka lat później kobieta z nieznanych przyczyn przerwała jednak przyjmowanie leków, a dolegliwości powróciły z podwójna mocą. Medycy z Uniwersytetu w Kampanii we Włoszech dokładnie zbadali kobietę. Lekarze usunęli nie tylko zbędne owłosienie pomiędzy dziąsłami, ale również małe fragmenty tkanek, by móc przyjrzeć im się z bliska. Niestety, nie udało im się jednoznacznie wyjaśnić skąd biorą się włosy pomiędzy jej zębami. 

Jest tylko kilka osób na świecie, które cierpią na tą rzadką przypadłość

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na świecie znanych jest zaledwie 5 takich przypadków. Po badaniach wykluczono zespół policystycznych jajników, jako przyczynę występowania hirsutyzmu dziąseł. Jest ściśle związana z jedną płcią, a reszta chorych to mężczyźni.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW pilnie wystosował żółty alarm dla niemal połowy kraju. Jest niebezpiecznie, uwaga na nagły atak zimy
2. Życie Michała Wiśniewskiego się załamało. Niszczące życie samobójstwo, był na skraju

Sprawę opisały czasopisma Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiology. W sieci udostępniono zdjęcia, pokazujące wnętrze jej niezwykłej jamy ustnej, widok jest szokujący. Wiadomo, że stan kobiety rok po diagnozie wciąż się pogarszał, włosy zaczęły rosnąć zarówno na górnej szczęce, jak i dolnej. Nie podano jednak szczegółów jej leczenia i aktualnego stanu zdrowia. 


fot. DailyMail

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Organizatorzy konkursu w Willingen przekazali fantastyczną informację. Polacy mogą odetchnąć z ulgą
  3. Niepokojące doniesienia o Beacie Tyszkiewicz. Córka wydała oświadczenie, które zasmuci Polaków
  4. Puszyste i kremowe ciasto bez pieczenia oczaruje wszystkich domowników. Zjedzą je co do okruszka
  5. Nowy, 13. znak zodiaku ma niebywałe cechy. Każdy urodzony w jego układzie jest ogromnym szczęściarzem

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News