W rozwój młodego pokolenia chcą zainwestować włoskie władze. Wszyscy młodzi Włosi, którzy po 15 września będą obchodzić 18 urodziny, otrzymają od państwa 500 euro. Pieniądze te mają przeznaczyć na obcowanie z kulturą.

Władze przekonują, że program ten pomoże im rozwinąć włoską młodzież i będą to „dobrze wydane pieniądze”. Koszt takiego podarku dla 18-latków wyniesie tylko w tym roku 290 mln euro. Program ma być kontynuowany także w kolejnych latach.

„Inicjatywa ta to jasny sygnał dla młodzieży, że wspólnota do której należą, wita ich gdy osiągają pełnoletność. Program ma przypomnieć też młodym o ważności kultury, która ubogaca ich i całe społeczeństwo” – mówi Tomasso Nannicini, który nadzoruje program.

Według tego pomysłu, 18-latkowie otrzymają 500 euro, które będą mogli wydać na książki, bilety na koncerty, do kina, teatru, czy wycieczki do parków narodowych Włoch. Pieniądze będą mogli otrzymać za pośrednictwem aplikacji stworzonej do tego celu – 18app.

Pieniądze nie są jednak przyznane młodym na zawsze. Każdy, kto zostanie objęty programem w tym roku, będzie miał czas na wykorzystanie 500 euro na kulturę do końca przyszłego roku.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: polsatnews.pl
pt

...

Zobacz również