Włoski dziennik La Stampa dotarł do informacji, które świadczą o tym, że kard. Stanisław Dziwisz ukrywał przed papieżem Janem Pawłem II prawdę o skandalach pedofilskich z udziałem najwyższych duchownych katolickich.

Jako przykład włoski dziennik podaje przypadki głośnych skandali z udziałem pedofilów arcybiskupa poznańskiego Juliusza Paetza oraz Marciala Maciela Degollado, który założył zgromadzenie Legionistów Chrystusa.

Jak dowodzi dziennikarz kardynał Stanisław Dziwisz robił wszystko co w jego mocy by ukryć wspomniane skandale przed papieżem. Miał między innymi przetrzymywać dokumenty i listy, które do papieża wysyłały ofiary wspomnianych pedofilów i które nigdy do niego nie dotarły za sprawą działań Dziwisza.

Rzecznik kard. Dziwisza zaprzecza wszystkim oskarżeniom i nazywa je „niesprawiedliwymi zarzutami” ponieważ – jak twierdzi – dowody przedstawione przez włoski dziennik nie są wiarygodne.

Artykuł włoskiego dziennika La Stampa to kolejny materiał oskarżający kard. Dziwisza o ukrywanie pedofilii w Kościele jaki pojawił się we włoskiej prasie od czasu śmierci Jana Pawła II.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: La Stampa/se.pl

...

Zobacz również