Włoska straż obywatelska pobiła Polaka kijami bejsbolowymi. Godzinę błagał o pomoc policji

Włoska straż obywatelska pobiła Polaka kijami bejsbolowymi. Godzinę błagał o pomoc policji Źródło:

39-letni rowerzysta z Polski został brutalnie pobity przez włoską straż obywatelską. Mężczyźni z Cassino potraktowali Polaka jak złodzieja. Przez godzinę błagał o pomoc policji.

Trójka mężczyzn z Cassino, która z własnej inicjatywy postanowiła patrolować ulice w ramach straży obywatelskiej, poszukiwała złodziei, którzy w okolicy dopuszczali się drobnych przestępstw. Gdy zobaczyli jadącego na rowerze 39-letniego Polaka rzucili go na ziemię po czym zaczęli brutalnie kopać i bić kijami bejsbolowymi.

Rowerzysta przez godzinę błagał o pomoc policji. W końcu funkcjonariusze przyjechali na miejsce, ale przewieźli Polaka na komisariat w charakterze podejrzanego. Dopiero gdy okazało się, że po prostu wracał do domu, przewieźli go do szpitala i zajęli się trzema agresorami.

Siostra brutalnie pobitego Polaka powiedziała włoskim mediom, że jest załamana zaistniałą sytuacją. Przypomniała, że ich pradziadek podczas II Wojny Światowej walczył na włoskiej ziemi o wolność. - 70 lat temu nasz pradziadek walczył o wolność na tej ziemi, a oni po prostu pobili mojego brata.   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News