Imigranci z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu nie mają łatwego życia we Włoszech. Funkcjonariusze służb biją ich pałkami, używają paralizatorów i rażą prądem ich genitalia. Organizacje broniące praw człowieka są oburzone, choć większość policjantów nie stosuje takich praktyk. 

Coraz mniej imigrantów przypływa do Włoch z Syrii. Większość przybyszów ucieka z takich krajów jak Erytrea, Gambia, Nigeria i Sudan. Włoskie państwo nie radzi sobie z falą imigrantów przez co dochodzi do nadużywania uprawnień funkcjonariuszy służb. Ministerstwo nie odnosi się do raportu opublikowanego przez organizacje broniące praw człowieka. Włosi przekonują jednak, że sami nie będą w stanie poradzić sobie z problemem.

Na podstawie porozumienia z Turkami, to właśnie do Włoch przybywa najwięcej imigrantów. Według organizacji broniących praw człowieka, ci są nieustannie poniżani i bici przez funkcjonariuszy włoskich służb, którzy mają nadużywać swoich uprawnień. Regularnie biją imigrantów pałkami, nadużywają paralizatorów i rażą prądem genitalia przybyszów. Amnesty International podkreśla, że zdarza się, iż Włosi znęcają się nad imigrantami będącymi na skraju wyczerpania.

Trudno jest odróżnić imigrantów ekonomicznych od uchodźców, ale Amnesty International oburza się przekonując, iż Włosi często łamią konwencję genewską decydując się na nielegalne deportacje osób starających się o azyl. Organizacje dodają, że winę za sytuację ponoszą również państwa, które odmówiły przyjmowania uchodźców. W ten sposób wzrosło obciążenie dla Włochów.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również