Włoski minister sprawiedliwości w jednym z ostatnich wywiadów oświadczył, że jego rząd znalazł się w posiadaniu informacji, sugerujących, że napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu do Unii Europejskiej jest sztucznie kreowany. Włosi są niemal przekonani również co do tego, kto za to odpowiada. 

Jeszcze do niedawna włoskie władze (a za nimi cała UE) były przekonane i zapewniały innych o tym, że napływ imigrantów z Syrii czy Iraku do Unii Europejskiej jest naturalnym następstwem konfliktu zbrojnego mającym miejsce na Bliskim Wschodzie.

Jak się jednak okazuje, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Po tym jak włoskie służby dotarły do informacji świadczących o tym, że napływ tzw. uchodźców to sztucznie wykreowana migracja, włoscy politycy zmienili zdanie w tej sprawie o 180 stopni.

W rozmowie z włoskim dziennikiem, Corriere della Sera, włoski minister sprawiedliwości, Andrea Orlando, zdradza również, kto jest za to odpowiedzialny.

 – Nie można wykluczyć, że tak zwane Państwo Islamskie odgrywa rolę w napływie migrantów do Europy. Nie znaleźliśmy „dymiącego pistoletu”, ale istnieją poszlaki, na które zwrócił uwagę także szef krajowej prokuratury do walki z terroryzmem Franco Roberti – powiedział w rozmowie z mediami włoski polityk.

Wspomnianymi przez włoskiego ministra sprawiedliwości poszlakami są informacje nt. organizacji wspierających finansowo Państwo Islamskie, które czerpią zyski z przemytu imigrantów do Europy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: corriere della sera / iar / wp

...

Zobacz również