Z ostatniej chwili: były premier Polski potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

Z ostatniej chwili: były premier Polski potrącił kobietę na przejściu dla pieszych Źródło: Pikio.pl

Włodzimierz Cimoszewicz potrącił kobietę na pasach. Kobieta miała 70-lat i natychmiast została po zdarzeniu przetransportowana do szpitala. Właśnie trwają czynności wyjaśniające okoliczności wypadku.

Włodzimierz Cimoszewicz znajduje się właśnie w woj. podlaskim. Przemierzając Hajnówkę samochodem osobowym nagle uderzył w kobietę, która na rowerze przemierzała przejście dla pieszych. Informację podało Radio ZET po konsultacji z PAP. Przejście, według ustaleń, miało być prawidłowo oznaczone. 

Włodzimierz Cimoszewicz potrącił rowerzystkę. 70-latka trafiła do szpitala

O zdarzeniu PAP poinformowała policja w sobotę. Funkcjonariusze otrzymali wezwanie na miejsce wypadku, do którego doszło w powiecie hajnowskim. Edyta Wilczyńska z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku, która udzieliła komentarza mediom, wyznała, że były premier poruszał się samochodem marki Volkswagen. W pewnym momencie 70-letnia kobieta, która przejeżdżała rowerem przez oznaczone przejście dla pieszych, wpadła pod pojazd Cimoszewicza. Wydarzenie było na tyle poważne, że konieczna była wizyta w szpitalu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najprawdopodobniej po zdarzeniu zarówno polityk, jak i rowerzystka, zostali przebadani alkomatem. Jest to rutynowa czynność, bowiem policjanci zawsze po wypadkach drogowych zmuszeni są sprawdzić stan trzeźwości kierujących pojazdami. Zgodnie z ustaleniami, żadna ze stron nie była pod wpływem alkoholu.

Jak podaje "Wirtualna Polska", poszkodowana najprawdopodobniej ma poważne uszkodzenia dolnych kończyn, a także liczne stłuczenia i siniaki. Możliwe, że doznała także złamania, ale nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

W tym momencie nie da się ustalić dokładnie, kto winny jest całemu zdarzeniu, z jednej strony bowiem przejście faktycznie było dobrze oznakowane, ale z drugiej nie wiadomo czy rowerzystka powinna była przez nie przejeżdżać.

Według portalu "Wprost", sam Cimoszewicz po wypadku zdecydował się pomóc poszkodowanej i podobno sam zawiózł ją niezwłocznie do szpitala, gdzie później najprawdopodobniej spotkali się z funkcjonariuszami.

W tym momencie śledczy starają się ustalić szczegółowe okoliczności sprawy. Już wkrótce z pewnością poznamy szczegóły.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Oto dlaczego nie wiadomo, czy dziecko Meghan Markle już się urodziło. Polka odkryła sekret
  2. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona w pokoju hotelowym
  3. Stan syna Dominiki Tajner jest ciężki. Postawa Michała Wiśniewskiego rozrywa serca
  4. Przełom w śledztwie zaginionej Madeleine McCann? Matka otrzymała zaskakujące wiadomości
  5. Gwiazda "Na Wspólnej" pochwaliła się ciążowym brzuchem. Gratulacje złożył sam Michał Piróg
  6. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: Radio ZET / PAP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News