Włodarze Polsatu wściekli po walce Popka i Pudziana. Szykują wielomilionowe pozwy

Włodarze Polsatu wściekli po walce Popka i Pudziana. Szykują wielomilionowe pozwy Źródło: fot flickr

Walka Popka i Mariusza Pudzianowskiego sportowo była na wyjątkowo niskim poziomie. Chociaż widowisko nie trwało nawet dwóch minut, to i tak cieszyło się ogromną popularnością. 

Za transmisję gali trzeba było zapłacić 40 złotych. Nic więc dziwnego, że ludzie zaczęli szukać sposobów na nielegalne, ale darmowe obejrzenie walki. W internecie pojawiło się więc kilka transmisji, które cieszyły się ogromną popularnością.

Nielegalnie walki oglądało w internecie kilkaset tysięcy widzów. Ci, którzy byli odpowiedzialni za nieoficjalne transmisje, będą mieć kłopoty. Polsat szacuje swoje straty na około 8 milionów złotych i zapowiada, że litości dla złodziei nie będzie.

Zawsze tego typu wydarzenia sportowe są okazją, aby pojawiały się takie nielegalne strumienie.

- Jest to jawne łamanie prawa, więc nie zostawiamy takich spraw bez wyjaśnienia. Tak było i wczoraj. Na nasze wezwanie m. in. popularna transmisja na FB została usunięta. Ponadto do odpowiednich organów wystosujemy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi Olga Zomer, rzecznik prasowa Polsatu.

Obrońcy nielegalnych transmisji przekonują, że Polsat nie może liczyć tego jako straty, ponieważ "oni i tak nie zapłaciliby 40 złotych za legalną transmisję". FORUM DYSKUSYJNE PIKIO.PL Następny artykuł