Włoskiej policji udało się rozpracować szajkę Irańczyków, którzy podszywali się pod policję. Uchodźcy podczas kontroli antynarkotykowych okradali ludzi z ich kosztowności.

Celem działań grupy Irańczyków byli tylko i wyłącznie zagraniczni turyści. Podczas kontroli i przeszukania, które przeprowadzali, rabowali kosztowności i pieniądze. Uchodźcy byli do takich działań dobrze przygotowani – każdy z nich posiadał fałszywą legitymację i policyjną odznakę.

Uchodźcy działali w prawie całym kraju. Ich baza znajdowała się pod miejscowością Caserta, ale działalność szajki odnotowano także w największych miastach Włoch – Florencji, Mediolanie, Rzymie i Walencji. Choć prowadzone śledztwo dotyczyło 29 podejrzanych, ostatecznie zatrzymano 13 osób. Jak się po aresztowaniu okazało, znaczna część Irańczyków przebywała we Włoszech nielegalnie.

Fałszywi policjanci najczęściej przebywali w pobliżu miejsc, gdzie było dużo turystów. Szczególnie interesowały ich pola kempingowe, hotele i pensjonaty.

Sprawa ta nie jest nowa dla włoskiej policji. Rzymscy policjanci niejednokrotnie już zatrzymywali imigrantów podszywających się pod funkcjonariuszy, którzy okradali turystów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Zobacz również


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: tvp.info
pt

Zobacz również