60 eurocentów miał zabrać z Fontanny Płodności pewien Włoch, który dziś może gorzko tego pożałować. Lokalny sąd skazał go bowiem na rok więzienia w zawieszeniu i karę grzywny. Co ciekawe, do „kradzieży” doszło 9 lat temu.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Nocera Inferiore w prowincji Salerno, gdzie w czerwcu 2007 roku Włoch wyciągnął z Fontanny Płodności (Fontana della Fertilità) 60 eurocentów. Całe zajście zauważyli policjanci, którzy ruszyli w pogoń za mężczyzną.

Nietrudno było im jednak złapać „złodzieja”. Włoch moczył bowiem uprzednio stopy w fontannie, dlatego zostawiał mokre ślady. Mężczyznę postawiono przed sądem, a przeciągająca się latami sprawa znalazła finał dwa dni temu, kiedy to podczas rozprawy sędzia Giuseppe Ravotti uznał mężczyznę winnego „kradzieży kwalifikowanej”.

Teraz Włoch będzie musiał zapłacić 300 euro grzywny. Został też skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Obrońca mężczyzny nie zgodził się jednak z wyrokiem. Złożył już odwołanie, odnosząc się do wcześniejszych orzeczeń Sądu Kasacyjnego i Sądu Najwyższego Włoch w sprawie kradzieży z Fontanny di Trevi w Rzymie. Wtedy to wymiar sprawiedliwości postąpił o wiele łagodniej wobec oskarżonego.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: polsatnews.pl, thelocal.it
pt

...

Zobacz również