Surowe kary dla rodziców, którzy karmią swoje dzieci według diety wegańskiej? Z taką propozycją we włoskim parlamencie wyszła członkini konserwatywnej Forza Italia, Elvira Savino. Zdaniem Savino, jej pomysł ma chronić dzieci przed żywieniem niewłaściwą dla nich dietą. Parlamentarzystka podkreśla bowiem, że dzieci do zrównoważonego rozwoju potrzebują mięsa.

Pomysłodawczyni kontrowersyjnego projektu powołuje się na opinie pediatrów, którzy wskazują na niekorzystne działanie wegańskiej diety u dzieci. Weganie w przeciwieństwie do wegetarian nie jedzą bowiem żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego – jaj, mleka czy sera. Te zawierają składniki odżywcze, które są niezbędne dzieciom, a które trudno zastąpić w diecie wegańskiej.

„Myślę, że jest to absurdalne, że niektórzy rodzice mogą narzucić dzieciom swoją wolę w fanatyczny, niemal religijny sposób. Często dzieje się to bez odpowiedniej wiedzy naukowej czy konsultacji lekarskiej” – skomentowała Savino.

Savino oświadczyła, że nie ma niczego przeciw diecie wegańskiej, o ile ta jest świadomym wyborem osób dorosłych. Kobieta nie godzi się natomiast na zmuszanie własnych dzieci do takiej diety.

„Nie mam nic przeciw weganom i weganizmowi tak długo, jeśli jest to świadomy, wolny wybór osób dorosłych” – mówi parlamentarzystka.

Posłanka partii Forza Italia chce, by rodzice, którzy narzucili dziecku dietę wegańską, odpowiedzieli za swoje działanie więzieniem. Rok więzienia czekałby tych rodziców, którzy wychowują dziecko w tej diecie. Cztery lata czekałyby rodziców, którzy dietą wegańską doprowadzili do zmian zdrowotnych u dziecka. Z kolei siedem lat więzienia groziłoby tym, których dziecko umarło w wyniku stosowania diety wegańskiej.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvn24.pl
pt

...

Zobacz również