Do sieci trafił film, który ukazuje przybyłych do Włoch imigrantów żalących się na warunki w jakich bytują. Jak się okazuje, uchodźcom prawie nic nie pasuje w ich nowej sytuacji.

Trzyminutowy film umieszczony w serwisie LiveLeak przedstawia wszelkie bolączki przybyłych z Afryki azylantów. Ci najbardziej narzekają na namioty, w których zostali umieszczeni. Szczególnie przeszkadza im panujący w nich tłok, a także to, że gromadzi się w nich woda, co wynika z ich nieszczelności. Według imigrantów, wielu z nich miało zachorować w związku ze słabą kondycją namiotów.

Problematyczne według azylantów jest także to, że aby żyć w Europie potrzeba im dokumentów. W całym video nie ma ani jednego pozytywnego komentarza na temat warunków w jakich żyją we Włoszech. Imigranci spodziewali się o wiele lepszego przyjęcia po „przeprowadzce” do Europy.

Co więcej, w nagraniu często przewijają się słowa skierowane do władz włoskich i Europejczyków w ogóle – imigranci żądają, by Europa im pomogła. Widać też uchodźców z kartonami, na których są wypisane różnorakie hasła protestacyjne. Film kończy się ujęciem ukazującym maszerujący protestacyjny tłum Afrykanów.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: liveleak.com
pt

...

Zobacz również