Tragiczne wiadomości z Włoch. Lekarze wrócili z emerytury, by leczyć koronawirusa, sami zostali jego ofiarami

Tragiczne wiadomości z Włoch. Lekarze wrócili z emerytury, by leczyć koronawirusa, sami zostali jego ofiarami Źródło: Pixabay.com skeeze

Włochy są w dramatycznej sytuacji, pandemia wirusa SARS-CoV-19 zbiera w tym kraju ogromne żniwo. Ofiarami koronawirusa padają m.in. pracownicy służby zdrowia.

Włochy walczą z pandemią koronawirusa, jednak zakażonych wciąż przybywa, a sytuacja z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna. Emerytowani lekarze powrócili do pracy w związku z brakami personelu w służbie zdrowia i sami stali się ofiarami wirusa SARS-CoV-19.

Włochy walczą z pandemią koronawirusa

We Włoszech potwierdzono niemal 64 tysiące przypadki zakażenia koronawirusem, a codziennie w wyniku choroby lub z powodu niedostatecznej opieki w szpitalach umierają dziesiątki osób. Służba zdrowia jest przeciążona, w placówkach medycznych brakuje nie tylko sprzętu i środków higieny ale również rąk do pracy i opieki nad chorymi pacjentami. Z tego powodu część emerytowanych lekarzy powróciła do aktywności zawodowej i zdecydowała się wspomóc swoich młodszych kolegów w tym trudnym czasie.

Niestety, personel medyczny to również grupa, która najbardziej narażona jest na bezpośredni kontakt z wirusem SARS-CoV-19. We Włoszech potwierdzono ponad 6 tysięcy zgonów spowodowanych chorobą, a 19 ze zmarłych pacjentów było lekarzami. Niedawno lekarski związek zawodowy przekazał wieści o śmierci specjalisty chorób zakaźnych doktora Leonarda Marchiego z Cremony. W Parmie zmarł emerytowany lekarz Manfredo Squeri.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Włochy są w dramatycznej sytuacji

Kolejną ofiarą koronawirusa jest 73-letni Gino Fasoli. Mężczyzna po czterech latach emerytury wrócił do pracy w szpitalu w miejscowości Ome po 4 latach emerytury, bo znajomi lekarze prosili go, by pomógł w związku z ciężką sytuacją placówki i brakiem personelu. Nie wahał się ani chwili, od razu ruszył na pomoc. Brat zmarłego lekarza w rozmowie z dziennikiem "Corriere della Sera" wyznał, że jego krewny nie miał wystarczającej ochrony osobistej w czasie pracy na oddziale. Do dyspozycji miał tylko maseczkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki wprowadził kolejne rygorystyczne zakazy. Dotkną wszystkich Polaków, sytuacja jest poważna
2. Kwarantanna w Polsce zostanie zaostrzona. Kolejne sklepy i miejsca zamknięte dla obywateli

Według danych podanych przez Włochy, pracownicy służby zdrowia stanowią aż 9% wszystkich przypadków zakażenia w tym kraju. To niemal dwa razy więcej niż w przypadku personelu medycznego w Chinach, skąd pochodzi rozprzestrzeniający się na całym świecie wirus.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  2. Nie żyje proboszcz zarażony koronawirusem. Duchowny miał 68 lat
  3. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  4. Test na astygmatyzm stał się hitem internetu. Wystarczy spojrzeć na dwa zdjęcia i wszystko staje się jasne
  5. Ujawniono zarobki Kasi Cichopek. Źródła dochodu zdumiewają, niebotyczne kwoty
  6. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News