Poważne zarzuty w kierunku Polski
wikipedia AlexChirkin
Agata Jaroszewska - 22 Marca 2020

Włochy mają poważne zarzuty dla Polski. Chodzi o utrudnianie walki z koronawirusem

Włochy walczą z epidemią koronawirusa. Jest to obecnie najbardziej dotknięty przez COVID-19 europejski kraj. W stosunku do Polski padły mocne zarzuty, które dotyczą utrudniania walki z zagrożeniem.

Włochy postanowiły zareagować na wydarzenia, które ich zdaniem są niczym innym jak utrudnianiem walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Wirus ten zbiera tam tragiczne żniwo.

Kot najbrzydszy na świecieKot został uznany za najbardziej przerażającego na świecie. Nic dziwnego, jego pyszczek może przestraszyćCzytaj dalej

Włochy oburzone zachowaniem polskich służb

Włochy podkreślają, że cała sytuacja jest absurdalna i jednocześnie bardzo poważna. Cała sprawa dotyczy stołecznego regionu Lacjum, które postanowiło zakupić od polskiej firmy rzeczy niezbędne do walki z epidemią. Przedmiotem sporu są 23 tysiące maseczek ochronnych typu FFP2, które zakupiło Lacjum, a które do nich nie dotarły ze względu na decyzję polskich służb celnych. Maseczki zostały zatrzymane przez celników i nie pozwolono aby opuściły teren kraju. Alessio D'Amato, szef wydziału do spraw służby zdrowia w Lacjum potwierdził, że poinformowana została krajowa Obrona Cywilna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

SuczkaZamarli, kiedy zobaczyli, jak szczeniak wyglądał po urodzeniu. Niebywałe, zdarza się raz na milionCzytaj dalej

Sprzęt odebrany niesłusznie

Włochy wrzą i nie mogą uwierzyć w kroki podjęte przez polskie służby. O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane także włoskie służby dyplomatyczne, a sprawa prawdopodobnie odbije się szerokim echem w stosunkach między naszymi krajami.

- Proszę, aby zwrócono Lacjum sprzęt odebrany niesłusznie i dziękuję ambasadzie Włoch w Polsce i naszemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych za natychmiastowe zainteresowanie - dodał przedstawiciel władz włoskiego regionu z siedzibą w Rzymie. Sprawa jednak nie jest taka prosta jakby mogło się wydawać, a to wszystko w związku z nowymi realiami w polskim prawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało najgorsze wiadomości z samego rana. Kolejna młoda kobieta nie żyje

2. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka

Włochy, a polskie prawo w czasie epidemii

Lacjum zakupiło sprzęt jednak nie może on opuścić granic Polski ze względu na fakt, iż jest on obecnie towarem deficytowym i w czasach epidemii nie powinno dojść do sytuacji sprzedaży zagranicznemu klientowi. Od 20 marca obowiązuje rozporządzenie o stanie epidemii, które nakłada na przedsiębiorców obowiązek powiadomienia wojewody w momencie chęci wywiezienia produktów takich jak: maski typu FFP2/FFP3, maseczki chirurgiczne, gogle ochronne, rękawiczki lateksowe, nitrylowe, środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i pomieszczeń oraz kombinezony typu TYVEK. Wojewoda jednocześnie może skierować do premiera wniosek o zakazanie tej transakcji.

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Panna młoda chciała zadać szyku na weselu. Goście nie mogli uwierzyć własnym oczom
  4. Niebywały trik szefa kuchni na placki ziemniaczane. Wystarczy dodać popularny składnik do masy, a będą pyszne jak nigdy dotąd
  5. Kobieta umarła podczas izolacji z powodu koronawirusa. Bliscy poznali porażającą prawdę gdy było już za późno

SynSyn Katarzyny Dowbor wspólnie z żoną pokazał prawdę. Fani wpadli w euforięCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News