Wyjątkowo przybijające wiadomości z Włoch. Najtragiczniejszy dzień od początku epidemii

Wyjątkowo przybijające wiadomości z Włoch. Najtragiczniejszy dzień od początku epidemii Źródło: .pixabay skeeze

Włochy zmagają się z epidemią i w tym momencie jest to kraj najdotkliwiej dotknięty przez wirusa SARS-CoV-2. Codziennie odnotowuje się tam nowe zachorowania, jednak ten dzień był wyjątkowo tragiczny.

Włochy są po Chinach krajem z największą liczbą zakażonych niebezpiecznym wirusem. Eksperci wskazują, że jest to wina początkowego bagatelizowania zagrożenia.

Włochy z tragicznym bilansem

Włochy są ogniskiem choroby w Europie. Analitycy na całym świecie na bieżąco prowadzą statystyki dotyczące zachorowań i Półwysep Apeniński zgodnie określany jest jako najgorszy przypadek. W środę włoskie władze przekazały, że zdiagnozowano 4207 zupełnie nowych zakażeń, co w ogólnym rozrachunku daje 35713 pacjentów z pozytywnym wynikiem badań. Plasuje to Włochy na drugim miejscu w niechlubnym, światowym rankingu krajów zmagających się z epidemią koronawirusa. Jednak dane, które zostały przekazane są wyjątkowo przybijające. Jeszcze żaden kraj nie odnotował tak tragicznego bilansu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Lombardia najbardziej dotkniętym regionem

Włochy stwierdziły zgon 2978 osób z powodu wirusa wywołującego chorobę COVID-19, a środa była dniem, kiedy odnotowano największą liczbę śmierci od momentu wybuchu epidemii na całym świecie. Tylko w ten jeden dzień zmarło 475 ludzi. Najbardziej dotkniętym regionem jest Lombardia, gdzie w ciągu 24 godzin potwierdzono 319 zgonów. Tragiczny bilans przybił wszystkich, a Włochy muszą stawić czoła ponurym nastrojom w domach, ponieważ od 10 marca obowiązuje nakaz kwarantanny i aby wyjść z domu należy mieć uzasadniony powód.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Wprowadzone zmiany niedługo mają zacząć działać

- Najważniejsze, by się nie poddawać. To zajmie jeszcze kilka dni, zanim zobaczymy korzyści z zastosowanych przez nas środków prewencyjnych. Musimy je utrzymać, aby zobaczyć ich skuteczność, a przede wszystkim musimy chronić najbardziej narażonych - w tych słowach szef krajowego Instytutu Zdrowia, Silvio Brusaferro, zwrócił się do swoich rodaków. Włochy stały się głównym punktem, gdzie wirus znalazł nowych nosicieli. Wielu Polaków przebywało w regionie ogniska wirusa w czasie ferii i mogło to przyspieszyć rozprzestrzenianie się wirusa na terenie naszego kraju. Pamiętajmy, aby powstrzymać się od wychodzenia z domu i dbać o higienę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  3. Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii
  4. Żona nauczyciela ma koronawirusa i walczy o życie. Zrobiła jeden poważny błąd, teraz mąż ostrzega innych
  5. Wyśmiali 3-latka za jego wygląd. Reakcja chłopca jest mistrzowska
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News