Szpak tkwi we Włoszech. Zdradza rodakom, jak naprawdę wygląda sytuacja, wierzyć się nie chce

Szpak tkwi we Włoszech. Zdradza rodakom, jak naprawdę wygląda sytuacja, wierzyć się nie chce Źródło: instagram.com marlenaszpak_official

Włochy przechodzą prawdziwy dramat, liczba zakażeń koronawirusem w tym kraju rośnie najszybciej w Europie. Polska wokalistka utknęła w zagrożonym kraju, zdradziła, jak aktualnie wygląda życie na miejscu.

Włochy są krajem, w którym najszybciej rozwija się pandemia koronawirusa w Europie. Sytuacja na południu starego kontynentu jest dramatyczna, ilość zakażonych rośnie w drastycznym tempie. Polska wokalistka, która przebywa obecnie na terenie Włoch wyznała prawdę o sytuacji na miejscu, jej słowa są przerażające.

Włochy przeżywają silny atak wirusa z Chin

Marlena Szpak to polska wokalistka operowa, a prywatnie starsza siostra popularnego piosenkarza Michała Szpaka. Kobieta aktualnie przebywa we Włoszech, gdzie pandemia koronawirusa rozwija się najszybciej w całej Europie. W wywiadzie z dziennikarzami "Fakt" kobieta opowiedziała, jak wygląda sytuacja w kraju niszczonym przez epidemię. Jej słowa są przerażające.

- Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. Codziennie wzrastają przypadki zakażeń i ofiary śmiertelne. Co prawda dotyczą one głównie osób starszych ze schorzeniami oraz chorobami przewlekłymi, ale są również śmiertelne przypadki osób stosunkowo młodych, po 50. roku życia, a także i niestety osób po 30. roku życia. 13 marca zmarł mężczyzna 38-letni - wyznała wokalistka.

Kobieta wyznała, że dramatyczna sytuacja we Włoszech to wina samych obywateli, który zignorowali niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się wirusa.

- Początkowo Włosi obiektywnie lekceważyli powagę sytuacji. Problem dotyczył głównie północnej części. Wirus niestety rozniósł się po całym terenie Włoch, w związku z czym władze państwa oraz służby zdrowia zarządziły drastyczne ograniczenia względne każdego obywatela i dopiero wtedy ludzie przebili "szklaną bańkę" niedowierzań i świadomie zamykać się w domach by odbyć kwarantannę. W przeciągu ostatnich dni Polska podjęła się słusznych działań i restrykcji. Cieszę się bardzo, że tak szybko zareagowała - powiedziała Marlena Szpak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Włochy robią co mogą, by powstrzymać pandemię

Kobieta nie może opuścić Włoch ze względu na działania, jakie kraj podjął, by zabezpieczyć granice. Podlega obowiązkowej dla każdego obywatela kwarantannie, nie wolno jej opuszczać domu w celu innym niż zakupy podstawowej potrzeby czy pójście do pracy. Wszystkiego pilnują służby mundurowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Jerzy Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia podczas programu na żywo. Od razu przeczytał, dobitne słowa

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie

- Odbywam obecnie kwarantannę. Nie pracuje, tak jak większość włoskiego społeczeństwa (moje/nasze miejsca pracy są zamknięte). Otwarte są jedynie sklepy spożywcze, apteki i fabryki, które produkują środki niezbędne do życia. Podczas każdego wyjścia z domu musimy mieć przy sobie wypełniony formularz stworzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w którym podajemy nasze imię, nazwisko, miejsce z którego wychodzimy i do którego zmierzamy oraz motyw naszego wyjścia - opisuje.

- Dopuszczalne jest tylko wyjście dotyczące zakupów spożywczych, zaopatrzenie w leki lub wyjście do pracy (niektóre fabryki funkcjonują, zamknięte zostały tylko oddziały, które nie są konieczne do funkcjonowania danej fabryki). Bardzo ważne jest zachowanie higieny, dezynfekcja przestrzeni oraz unikanie jakichkolwiek kontaktów. W sklepach oraz aptekach zachowuje się dystans bezpieczeństwa na 1,5 m. Do sklepów wchodzi się małymi grupami, od 3 do 10 osób zachowując środki ostrożności, najlepiej w maskach i rękawiczkach. Natomiast do apteki wchodzi się pojedynczo - kontynuuje polska wokalistka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Wideo ma już tysiące wyświetleń. Owczarek niemiecki wpadł do wody, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Student z Włoch pokazał porażające nagranie. Widać na nim rząd trumien
  5. 18-miesięczne dziecko w bardzo ciężkim stanie, rodzice trafili na kwarantannę. Druzgocące doniesienia z kraju
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News