Porażająca relacja w Włoch. Starsze osoby umierają w przykrych warunkach

Porażająca relacja w Włoch. Starsze osoby umierają w przykrych warunkach Źródło: East News AFP

Włochy są obecnie najbardziej skażonym terenem w całej Europie. Właśnie opublikowano najnowszą relację wydarzeń z kraju. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja stanie się tak dramatyczna. Cierpią setki starszych osób. Ratownicy przychodzą do nich z pomocą zbyt późno.

Włochy należą obecnie do państw Unii Europejskiej, w których pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się w zatrważająco szybkim tempie. Nikt nie spodziewał się, że kraj tak szybko pogrąży się w panice. Wśród ofiar najwięcej jest osób starszych, które wyrzucone na margines społeczeństwa, umierają samotnie. Ten makabryczny widok wstrząsa całą Europą.

Włochy bardzo szybko uległy pandemii koronawirusa. To kraj, w którym zanotowano najwięcej zgonów z powodu zakażenia się niebezpiecznym wirusem w całej Europie. Obecnie odwołane zostały imprezy masowe. Rząd anulował również rozgrywki piłki nożnej, które są dla Włochów rzeczą świętą. Ogniska zakażeń zaobserwowano głównie w północnej części Włoch. Wśród ofiar najwięcej jest osób starszych, które umierają w strasznych warunkach.

Włochy stają się cmentarzem seniorów

Włochy wciąż są ogarnięte rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Chociaż wydawałoby się, że cały świat pogodził się panującym stanem kryzysowym, wydarzenia we Włoszech wciąż poruszają pracowników służby zdrowia. Lekarze i pielęgniarki są bardzo poruszeni stanami, w jakich do szpitali trafiają zakażone stare osoby. Służby bezpieczeństwa apelują o wsparcie.

Niewiele osób podejrzewało, że to właśnie północne Włochy staną się jednym z największych ognisk pandemii koronawirusa. Z powodu choroby wywołanej zakażeniem umierają najczęściej osoby starsze. Większość młodych obywateli znajduje się w strefie niskiego zagrożenia i przez to zapomina o seniorach, którzy przechodzą obecnie bardzo trudny okres. W smutny sposób o zarażonych osobach w podeszłym wieku wyrażają się pracownicy służb zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

-  Sami przyjmowani są na oddział i sami, bez bliskich umierają, często do końca świadomi - mówią pielęgniarki włoskich szpitali.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

W każdym rejonie Włoch osoby starsze często pozostają bez opieki. Seniorzy bywają schorowani i przestraszeni, dlatego to tak ważne, byśmy pomagali swoim starszym sąsiadom. Ci z większym trudem przechodzą choroby, a czasem nie wychodzą z nich w ogóle. Włochy są obecnie najlepszym przykładem na to, że osoby zaawansowane wiekowo, potrzebują szczególnej opieki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Bardzo ważny apel polskich aptek. Dotyczy nas wszystkich
  4. Mateusz Morawiecki zabrał głos. Zapadła kluczowa decyzja dla wielu Polaków
  5. Blamaż urzędników, są zdjęcia. Pokazano, jak naprawdę "walczą" z wirusem
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News