Właśnie wyciekł dokument, który zatrzęsie Polską. Policja miała za zadanie...

Właśnie wyciekł dokument, który zatrzęsie Polską. Policja miała za zadanie...

Komendant Główny Policji w styczniu ubiegłego roku zatwierdził dokument, który ujawnia "strategię równych szans". Mowa w nim o prowadzeniu szkoleń dla funkcjonariuszy, które miałyby dotyczyć przestępstw skierowanych przeciwko mniejszościom narodowym.

Przyjęta strategia powinna obowiązywać do końca 2018 roku. W dokumencie poruszana jest kwestia uchodźców, działań antydyskryminacyjnych i tolerancji. Wynika z niego, że policja ma nakaz traktowania wymienionych wyżej spraw jako "mniej ważne". Kontrowersyjny dokument powstał rzekomo na zlecenie Jarosława Zielińskiego.

Interwencja wiceszefa MSWiA

Minister kazał opracować nowy model dokumentu, który powinien skupiać się na przestrzeganiu etyki zawodowej. Pośród 17 wytycznych dla pełnomocników do spraw ochrony praw człowieka, nie wspomniano już o tolerancji czy mniejszościach. Nowelizacja dokumentu trafiła do szefa Centralnego Biura Śledczego Policji a także komendantów wojewódzkich. W wystosowanym piśmie pojawia się także obowiązek wizytowania pomieszczeń policyjnych dla osób nietrzeźwych i sprawdzania ich pod kątem przestrzegania praw człowieka. Dotychczas nie udało się uzyskać komentarza wiceszefa MSWiA. źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News