Właśnie wybuchła WOJNA! Zaraz militarne uderzenie, granice już zamknięte

Właśnie wybuchła WOJNA! Zaraz militarne uderzenie, granice już zamknięte

To przerażające wiadomości z ostatniej chwili. Arabia Saudyjska właśnie ogłosiła, że wystrzelenie przez Iran rakiet w jej stolicę uznała za akt wypowiedzenia wojny. Kraj zamknął swoje granice i przygotowuje się do militarnego uderzenia w Iran.

Kilka dni temu Arabia Saudyjska przechwyciła i zniszczyła pocisk balistyczny, który został wystrzelony z Jemenu. Saudyjczycy o atak oskarżyli Iran, po czym w poniedziałek w zamknęli swoje powietrzne i lądowe granice z Jemenem.

Tlące się szczątki zestrzelonego pocisku wylądowały na lotnisku im. Króla Khalida, na północ od Rijadu. Morskie granice Arabii Saudyjskiej również zostały zamknięte.

Arabia saudyjska postanowiła również wprowadzić głęboką kontrolę  i ochronę w kwestii pomocy humanitarnej podczas "wejścia i wyjścia" przez swoje granice. Jak tłumaczą:

- Granice zostały zamknięte w celu wypełnienia luk w procedurach kontrolnych, które umożliwiają ciągły przemyt pocisków i sprzętu wojskowego do milicji Huthi lojalnej wobec Iranu w Jemenie.

Arabia Saudyjska szykuje się do ataku

To jednak nie koniec konsekwencji "gróźb" ze strony Iranu. Po tym, jak grupa państw islamskich ogłosiła w niedzielę poważny atak na rządowy jemeński bastion Aden, Saudyjczycy wydali oświadczenie:

- Koalicja ... potwierdza prawo królestwa do reakcji na Iran we właściwym czasie i we właściwej formie. Atak na rządowy bastion zabił co najmniej 15 osób.

- Przywództwo sił koalicyjnych uważa więc, że jest to rażąca agresja wojskowa ze strony irańskiego reżimu, która oznacza akt wypowiedzenia wojny - oświadczyła oficjalna saudyjska agencja prasowa SPA.

Aktualnie na świecie konflikty zbrojne toczą głównie się z dwóch powodów - ropa albo różnice wyznaniowe. W tym wypadku chodzi o to drugie. Po śmierci Mahometa nastąpił rozłam islamu na szyitów i sunnitów. Te dwa rozgałęzienia reprezentują różne kraje. Do sunnitów należy Arabia Saudyjska, zaś do szyitów Iran - na tej podstawie rozpoczął się cały konflikt. Jak twierdzi dr Jerzy Targalski w wywiadzie z Telewizją Republika: - Zamiast walczyć w Zatoce Perskiej bezpośrednio, Sunnici i Szyici, w imieniu Iranu i Arabii Saudyjskiej mordują się w Jemenie.

Źródło: sg.news.yahoo.com/telewizjarepublika.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News