Właśnie ujawniono ogromną aferę! To pogrąży ostatecznie PiS

Właśnie ujawniono ogromną aferę! To pogrąży ostatecznie PiS

Ta afera zmiecie PiS z powierzchni ziemi. "Ośmiorniczki" z czasów PO to nic w porównaniu z tym, co właśnie ujawnił portal Onet.pl. Nie zgadza się nic z tego, co deklarowano wcześniej.

Kampania Polskiej Fundacji Narodowej mająca na celu pogorszenie wizerunku polskich sądów odbiła się szerokim echem w polskiej polityce. Szczególne kontrowersje wzbudził sposób jej finansowania. Wielomilionowe wpłaty spółek skarbu państwa, które były założycielami fundacji, złożyły się na stumilionowy budżet. To właśnie z tych pieniędzy sfinansowano bilbordy na temat sędziego, który kilka lat temu ukradł ze sklepu kiełbasę. Teraz na jaw wychodzi, że członkowie zarządu fundacji kompletnie mijali się z prawdą w sprawie kosztów kampanii. ZOBACZ TAKŻE: Prokuratura zajmie się Kaczyńskim. Ma stać "na czele układu" Pierwsze informacje na temat ceny realizacji akcji "Sprawiedliwe Sądy" mówiły o kwocie około 20 milionów złotych. Po ujawnieniu przez media powiązań firmy "Solvere" odpowiedzialnej za obsługę kampanii z Prawem i Sprawiedliwością deklarowana kwota została obniżona do 8 milionów złotych. Teraz "Onet" ujawnia dokumenty, które całkowicie temu zaprzeczają. Według odkrytych przez dziennikarzy dokumentów kampania kosztowała łącznie ponad 16 milionów złotych.

Solvere

Dodatkowo nie zgadza się również kwota przychodu samej firmy Solvere. Według deklaracji wiceprezesa PFN Macieja Świrskiego miał on wynieść ok. 240 tyś. złotych. Dokumenty natomiast wykazują kwotę grubo przekraczającą milion złotych. ZOBACZ TAKŻE: Szydło w furii! Służby już ruszyły, chce pozamykać byłych współpracowników Firma Solvere została założona przez Piotra Matczuka i Annę Plakwicz. Obydwaj byli do niedawna blisko związani z Prawem i Sprawiedliwością. Począwszy od wyborów parlamentarnych w 2011, aż do wygranej Andrzeja Dudy w 2015, odpowiadali za kwestie wizerunkowe. Zajmowali się przygotowaniem konferencji i debat, dopieszczali szczegóły kampanii wyborczej. Po zwycięstwie PiS w ostatnich wyborach stali się pracownikami KPRM. Po odejściu z Alei Ujazdowskich założyli Solvere. Teraz wątek ich współpracy z Polską Fundacją Narodową bada Centralne Biuro Antykorupcyjne. Źródło: Onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News