Chociaż Władimir Putin formalnie nie zgłosił jeszcze chęci kandydowania na stanowisko prezydenta Rosji w marcu przyszłego roku, na jaw wyszła tajemnica związana z przyszłością najpotężniejszego człowieka w Rosji. Agencja TASS uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie do przyszłej kadencji Putina. 

Najważniejsza rosyjska agencja informacyjna donosi, że w przyszłym roku Putin, jako prezydent Rosji spotka się z premierem Japonii Shinzo Abe. Depesza wprawdzie zniknęła już ze strony agencji, ale jej kopię rozpowszechniają inne media (m.in. portal fundacji Otwarta Rosja).

ZOBACZ TAKŻE: Unia wypowiada otwartą wojnę Putinowi. Wydadzą miliony

Nie udało się ukryć planów Putina

Spotkanie „przyszłego prezydenta” Rosji miało być ściśle tajne, a ujawnienie tych poufnych informacji rzekomo bardzo pokrzyżowało plany Putina. Problematyczne mają być nie tylko informacje o wizycie premiera Abe, ale również doniesienia potwierdzające, że polityk występuje w przyszłorocznych wyborach.

– Agencji TASS wymsknęło się, że Putin pozostanie prezydentem także po wyborach w marcu 2018 roku. Informacje o jego planach po wyborach prezydenckich próbowano ukryć – komentuje sprawę gazeta „Moskiewskij Komsomolec”.

ZOBACZ TAKŻE: Putin nie zna litości. Zamordował 2359 wrogów podczas 10-dniowej rzezi

Tajemnica Kremla

Amerykańscy publicyści określają informację o starcie Putina w następnych wyborach prezydenckich „największą tajemnicą Kremla”. Mimo rewelacji agencji TASS Putin nie zdementował, ani nie potwierdził swojej kandydatury. Rosyjscy eksperci twierdzą, że prezydent czeka z ogłoszeniem swojej decyzji na „najbardziej odpowiednią chwilę”.

Tak dalekosiężne plany nawet bez zgłoszenia kandydatury Putina mogą świadczyć o tym, że wybory w Rosji są z góry ukartowane. W taki scenariusz wierzą amerykańscy dziennikarze.

– TASS zachowuje się w taki sposób, jakby wybory w marcu były jedynie formalnością i jakby wahanie Władimira Putina w ogłaszaniu swojej kandydatury było niczym więcej jak tylko popisywaniem się. Wygląda zatem na to, że agencja wie o czymś, o czym my nie wiemy – twierdzi Brian Whitmore z Radia Swoboda.

Źródło: tvn24.pl

Te zdjęcia Putina wywołają uśmiech na twojej twarzy!


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również