Paragwajskie władze odmówiły zgwałconej 10-letniej dziewczynce aborcji. Skrzywdzone dziecko będzie zmuszone do porodu, mimo że zagraża on poważnie jej życiu.

Jak podaje The Telegraph ciąża dziesięciolatki wyszła na jaw gdy trafiła ona do szpitala z bólami brzucha. W wyniku badań okazało się, że jest w 22 tygodniu ciąży a „ojcem” dziecka jest jej ojczym.

Matka dziewczynki zabiegała o pozwolenie na przeprowadzenie aborcji jednak paragwajskie władze zdecydowały, że mimo zagrożenia życia dziewczynki nie zrobią wyjątku w jej sprawie i zastosują się do obowiązującego w Paragwaju całkowitego zakazu aborcji.

Matka zgwałconej dziewczynki została aresztowana i oskarżona o współudział w molestowaniu nieletniej.

Przypadek 10-latki nie jest ani wyjątkiem, ani rzadkością. Jak podają oficjalne badania (prawdopodobnie zaniżone) tylko w 2014 roku w Paragwaju 680 dziewczynkom w wieku od 10 do 14 lat odmówiono prawa do aborcji. Największe organizacje międzynarodowe zajmujące się prawami człowieka – w tym Amnesty International – zaapelowały do paragwajskich władz o wyrażenie zgody na przeprowadzenie aborcji.

bh, źródło: rp.pl/The Telegraph

...

Zobacz również