1724881
fot. Shutterstock
Wiadomości Pikio - 3 Maja 2015

Władze odmówiły aborcji zgwałconej 10-latce

Paragwajskie władze odmówiły zgwałconej 10-letniej dziewczynce aborcji. Skrzywdzone dziecko będzie zmuszone do porodu, mimo że zagraża on poważnie jej życiu.

Jak podaje The Telegraph ciąża dziesięciolatki wyszła na jaw gdy trafiła ona do szpitala z bólami brzucha. W wyniku badań okazało się, że jest w 22 tygodniu ciąży a "ojcem" dziecka jest jej ojczym. Matka dziewczynki zabiegała o pozwolenie na przeprowadzenie aborcji jednak paragwajskie władze zdecydowały, że mimo zagrożenia życia dziewczynki nie zrobią wyjątku w jej sprawie i zastosują się do obowiązującego w Paragwaju całkowitego zakazu aborcji. Matka zgwałconej dziewczynki została aresztowana i oskarżona o współudział w molestowaniu nieletniej. Przypadek 10-latki nie jest ani wyjątkiem, ani rzadkością. Jak podają oficjalne badania (prawdopodobnie zaniżone) tylko w 2014 roku w Paragwaju 680 dziewczynkom w wieku od 10 do 14 lat odmówiono prawa do aborcji. Największe organizacje międzynarodowe zajmujące się prawami człowieka - w tym Amnesty International - zaapelowały do paragwajskich władz o wyrażenie zgody na przeprowadzenie aborcji.
bh, źródło: rp.pl/The Telegraph
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News