Po internecie krążą wytyczne, dzięki którym można obalić rząd PiS. Zawarto w nich rady dla opozycji, jak ta ma działać, aby znów zyskać w oczach Polaków. Nie obyło się bez kontrowersji. 

Autor instrukcji, Galopujący Major twierdzi, że nie należy zapraszać do debaty osób dziś uznawanych za autorytety. Wymienia w tej grupie m.in. Adama Michnika i Leszka Balcerowicza. Jego zdaniem muszą usunąć się w cień, co będzie dla nich bolesne, lecz konieczne.

– Chodzi o to, że, mówiąc Waszym językiem, jesteście już bardzo passe. Macie ogromny elektorat negatywny wśród tych, których należy pozyskać: tj. wyborców centrowych zbrzydzonych IIIR P. A Wy jesteście tą III RP, czy tego chcecie czy nie. Tak, ja wiem, że to pewnie z Waszej perspektywy niesprawiedliwe, ale umówmy się, III RP dała Wam przecież naprawdę wiele, czy dla jej dobra moglibyście iść więc na spacer do, ja wiem, lasu Kabackiego? – radzi Major.

Podał on przy tym przykład Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego, którzy w kampanii PiS-u nie byli jej twarzami. Dzięki temu ruchowi Prawo i Sprawiedliwość zyskać miało młodych wyborców, czyli tych, których tak bardzo potrzebowało.

Galopujący Major naciska na opozycję, aby wyluzowała się i nabrała odwagi. Sekretem do tego ma być… napicie się piwa.

– To nic strasznego, tak ja też, podobnie jak Wy, czuję wewnętrzne, estetyczne zażenowanie skandowaniem słusznych haseł. I nic dziwnego, podobnie jak Wy byłem medialne edukowany o wyższości indywidualizmu, a wszelkie działania wspólnotowe to, miał być ten straszny socjalizm. Dziś wszyscy wiemy, że to nieprawda. Dlatego potraktujcie ten browar (jeden, nie czteropak) jako lekarstwo w płynie. Lekarstwo na nieśmiałość – podsumowuje Galopujący Major.

 

...

Zobacz również