No to film, w którym główne role zagrali Bronisław Komorowski i Ewa Kopacz zdobył Oscara. Piękna polska szarża. Szarża szczęśliwego kraju, w którym głównym wydarzeniem politycznym jest to, że prezydent zeżarł szarlotkę w gronie emerytów i przedzwonił do reżysera filmu. Produkcji, przy której również premierka Kopacz doszukała się większej sposobności na lans, niż Mela na niepełnosprawności.

W tym dniu wspaniałym na nasz szczęśliwy kraj Rosja nałożyła kolejne embargo. Niektórzy krzyczą „wczoraj Moskwa, dziś Bruksela suwerenność nam odbiera”. Ale to chyba tylko jacyś skrajni pesymiści wznoszą takie hasła. Spójrzmy na takiego rolnika, jak o niego dbają, żeby się nie przepracowywał. Można wręcz napisać, iż te dwie strony prześcigają o to, kto mu bardziej dogodzi. Bo przecież Bruksela nakłada dotkliwe kary pieniężne za nadprodukcję mleka, a z kolei Moskwa od dzisiaj wprowadza embargo na polskie sery.

Myślę że rolnicy to najbardziej pokorna warstwa społeczna, bo jak wiadomo, pokorne ciele dwie matki ssie, a oni mają wieczny fajrant, nie muszą tyrać ani na Unię, ani na Putina. W ogóle to nic nie muszą robić, wsi spokojna wsi wesoła… Jabłek nie trzeba zbierać, świń hodować bo jest embargo, czyli wolność od pracy.

Rolnicy to najbardziej uprzywilejowana warstwa społeczna, dlatego protestowali na przykład górnicy. Ale tutaj mamy do czynienia z najbardziej wyzyskiwaną grupą zawodową i nici z fajrantu. Premierka, aby im zaszkodzić nie zdecydowała się na zrobienie porządku z nierentownymi kopalniami! I to jest skandal, to już nawet Lady Małgorzata Thatcher tak nie gnębiła górników!

Dobry nastrój mnie jednak nie opuszcza. PO twierdzi, że większa kwota wolna od podatku szkodzi najbiedniejszym, a oczywiście superpartia troszczy się o najbiedniejszych, więc emanując dobrodusznością za Chiny jej nie podniesie, prędzej obniży! Nie ugnie się nawet pod wzmożonym naciskiem tych faszystów, którzy zasypują tablicę PO na Fb chcąc zgotować najbiedniejszym, większą kwotę wolną od podatku. Faszyzm no pasaran!

Człowiek raczej prawicy, Piotr Szumlewicz na twitterze napisał „warto byłoby odwrócić role i wprowadzić system, w którym to pracownicy decydują o wynagrodzeniu prezesa.” No i jak można w tym kraju być smutnym, skoro przyszło nam żyć w państwie, w którym w mediach występują ludzie, przy których Einstein byłby istotą o umysłowości pantofelka? Przecież to genialne, należy zrobić z tego tzw. precedens Szumiego i idąc tą logiką ułatwić wielu ludziom życie. Na egzaminie to student a nie profesor decydowałby o ocenie. W banku to klient decydowałby o przyznaniu kredytu, a podatnik mógłby zdecydować o nałożeniu podatku na urzędnika. To by dobre było. Dziwi tylko, że nikt Szumiego słuchać nie chce, ale tak czasami jest z geniuszami, że doceniani są dopiero pośmiertnie. Wam się oczy otworzą, jak Szumiemu się zamkną!

Wydawałoby się, że już większego szczęścia do władzy, my jak obywatele nie możemy mieć, ale to nie koniec! Proszę sobie wyobrazić, iż nasza premierka kieruje się uczuciami i sentymentem w polityce zagranicznej, a nie tak jak ci inni zimni, cyniczni przywódcy, tylko interesami. Taki premier Węgier na przykład, który dobił targu ze strasznym Putinem i załatwił dla swojego kraju tańszy gaz z Rosji. No to ciocia Ewa skarciła premiera Orbana: Nie chłopcze, tak nie można, trzeba być dobrym chłopcem, a nie materialistą! No i my mamy embarga, a oni tańszy gaz. Jesteśmy dumnymi Polakami, nikt nam nic nie wciśnie, rządzi ciocia, która kieruje się uczuciami i to jest dobre!

A te uczucia pewnie wiążą się z historią. Na Wołyniu pobrudziliśmy braciom banderowcom widły własną krwią i teraz nadszedł dobry moment, żeby ich za to przeprosić i być bardziej ukraińskimi niż sami Ukraińcy. Cały składam się ze szczęścia iż Polską rządzą tacy wspaniali ludzie jak ci z Platformy Obywatelskiej. Te rządy to pasmo sukcesów. Zachód nas docenił za film o tym że nasi przodkowie mordowali Żydów i zagrabiali ich majątek. Nic więc dziwnego, że najważniejsze osoby w państwie lansują się w jego blasku. I cieszy, że żyjemy w kraju gdzie główny nurt mówi o naszych rodzimym patriotyzmie jako o czymś podłym, a sika po nagach, gdy zachód nas doceni, to nie są kompleksy, to jest skromność!

Myślę, że wiecie już na kogo głosować w tym roku, roku wyborczym żeby Polska nadal mlekiem i miodem płynęła, uczuciami, biciem się w pierś, a nie materialnymi zachciankami!

Źródło obrazków: Twitter

Zapraszam na mój fanpage: Nie mijam się z prawdą

 

...

Zobacz również