Porażka PiS! Frasyniuk został uniewinniony przez Sąd

Porażka PiS! Frasyniuk został uniewinniony przez Sąd

Władysław Frasyniuk w czerwcu tamtego roku został zatrzymany podczas zakłócania przebiegu miesięcznicy katastrofy smoleńskiej na warszawskim Krakowskim Przedmieściu. Od tamtej pory toczyło się postępowanie w tej sprawie. Opozycjonista został uniewinniony.

Władysław Frasyniuk, legendarny opozycjonista czasów PRL został ponad rok temu wyniesiony z miesięcznicy przez Policję. Sprawa stała się jeszcze głośniejsza po tym, jak działacz nie stawiał się na przesłuchaniach i musiano go na nie doprowadzić siłą. Przez cały czas toczyło się postępowanie w tej sprawie. Sąd oczyścił Frasyniuka z jednego z zarzutów.

Władysław Frasyniuk nie jest winny wprowadzenia policjanta w błąd

Choć postępowanie ws. blokowania miesięcznicy zostało umorzone, nadal toczyła się sprawa wprowadzanie przez Frasyniuka policjantów w błąd. Chodzi mianowicie o to, że 10 czerwca 2017 roku działacz poproszony o podanie swoich danych, przedstawił się jako "Józef Grzyb". Oskarżyciele żądali 1000 złotych grzywny, obrońcy zaś uniewinnienia. Ostatecznie Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uniewinnił oskarżonego. Orzeczenie nie jest jednak prawomocne. - Nie da się przyjąć, żeby ktokolwiek racjonalny mógł liczyć na to, że funkcjonariusze uwierzą w to, co mówi obwiniony - powiedział sędzie Łukasz Biliński.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Putin oszalał? Prowokuje USA do konfliktu
  2. Chcą ROZSZARPAĆ egzaminatora! Ujawniono kulisy tragicznej śmierci Angeliki
  3. To stąd bierze pieniądze na 500 plus! Morawiecki się wygadał
źródło: wiadomosci.onet.pl Następny artykuł