Tak wygląda grób Władysława Bartoszewskiego w czwartą rocznicę jego śmierci. Syn umieścił rozrywający serce wpis

Tak wygląda grób Władysława Bartoszewskiego w czwartą rocznicę jego śmierci. Syn umieścił rozrywający serce wpis Źródło: Wikimedia.org/Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Władysław Bartoszewski zmarł dokładnie cztery lata temu. Polaka patriotę, więźnia Oświęcimia i antykomunistycznego opozycjonistę żegnały tysiące Polaków. Syn Bartoszewskiego wspomina dziś ojca pokazując nagrobek zasłużonego dla ojczyzny aktywisty. Jego podpis pod zdjęciem jest ujmujący.

Władysław Bartoszewski do samego końca był zaangażowany w sprawy Polski. Przez dwie kadencje rządów PO i PSL pełnił urząd podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Władysław Bartoszewski wspominany przez syna. Piękne słowa

Jego życiorys jak w soczewce pokazuje trudną historię Polski. Bartoszewski był nastolatkiem, kiedy wybuchła druga wojna światowa. Czas, w którym człowiek spędza najpiękniejsze chwile młodości Bartoszewski przeznaczył na walkę z krwawym okupantem i niesienie świadectwa z samego piekła - obozu w Auschwitz

Za wieloletnią pomoc Żydom w dobie II wojny światowej został po latach wyróżniony tytułem "Sprawiedliwym wśród Narodów Świata". Bartoszewski wielokrotnie podkreślał, że pokojowa zmiana ustroju była dla Polaków najlepszym wyjściem. Sam później był wybierany i wzywany na wysokie urzędy. Zanim został podsekretarzem stanu premiera pełnił urząd ministra spraw zagranicznych (2 razy), był też ambasadorem RP w Austrii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na kilka lat po śmierci wybitnego Polaka, jego syn postanowił po raz kolejny uczcić pamięć nieżyjącego ojca. Połączył to z bardzo krótką, aczkolwiek niezwykle wymowną publikacją na Twitterze.

- Brakuje Ciebie Tato - wspomina dziś swojego tatę syn profesora, Władysław T. Bartoszewski. 

Jego wpis ze zdjęciem na Twitterze znajduje odzew internautów. 

- Bardzo brakuje Pana Profesora. Jego mądrości, dystansu, poczucia humoru - komentuje jeden z użytkowników Twittera.

- Miał pan wspaniałego tatę - pisze inny z internautów.

Zobaczcie jak dziś prezentuje się grób Władysława Bartoszewskiego. Zasłużony dla ojczyzny Polak został pochowany na wojskowym cmentarzu na warszawskich Powązkach. 

fot. Władysław T. Bartoszewski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  2. Czy to jest samolot, w którym zginęła Anna Jantar? Wyjątkowe wideo z wokalistką
  3. Mąż Kory dopiero teraz zdecydował się ujawnić porażające kulisy jej walki z rakiem. Gdyby nie to, żyłaby o wiele krócej, metoda nie spodoba się wielu
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka przerywa milczenie ws. gwałtu. Niejednemu odbierze mowę
  5. Wczoraj zmarł legendarny aktor kultowych seriali TVP. Na jaw wychodzą smutne kulisy jego ostatnich lat życia
  6. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające

źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News