Ta ustawa PiS to kolejny pomysł, który mocno dzieli społeczeństwo. Przeprowadzane co rusz w jego sprawie sondaże wskazują, że Polacy chcą wolnych niedziel, ale nie od handlu. Kiedy już zdążyliśmy się oswoić z myślą, że w co drugą niedzielę markety będą zamknięte, politycy PiS wyskoczyli z nowym pomysłem.

Właśnie okazuje się, że PiS wymyśliło całkiem nowe rozwiązanie dotyczące niedziel wolnych od handlu. Jak poinformował Janusz Śniadek, były szef „Solidarności”, a obecnie poseł PiS i przewodniczący podkomisji do spraw rynku pracy zapowiedział, że PiS prawdopodobnie zmieni zapiski w ustawie. Już nie dwie niedziele w miesiącu mają być bez handlu, a trzy.

– Nic nie jest rozstrzygnięte ostatecznie. Ja ten kompromis, czyli dwie niedziele wolne i dwie robocze, proponowałem tylko dlatego, żeby ruszyć z miejsca z tą ustawą. Robimy wszystko, żeby liczba niedziel, w których będą obowiązywały ograniczenia, była większa niż to pół na pół. Czyli na przykład trzy niedziele wolne od handlu w miesiącu – mówi Śniadek.

„Solidarność” naciska coraz mocniej

Zmiany w tej ustawie to wynik nacisków ze strony Piotra Dudy i „Solidarności”. Związek umówił się z PiS, że to otrzyma poparcie z „S”, pod warunkiem, że władza uczyni wszystkie niedziele wolnymi od handlu. Kiedy w końcu po wielkich oporach partia rządząca zajęła się tym zagadnieniem, przeforsowano na początku pomysł dwóch niedziel.

Teraz okazuje się, że ma być ich więcej. Wszystko przez ogromne niezadowolenie Dudy i związku, któremu szefuje. Ten chciał wywrzeć wpływ na PiS, by od 2019 roku już trzy niedziele w miesiącu były wolne od handlu. Kiedy jednak partia rządząca stawiła mu opór, Piotr Duda przypomniał, że umowa dotyczyła czterech. PiS najprawdopodobniej ulegnie więc naciskom z „Solidarności” i trzy niedziele bez handlu zaserwuje nam już w 2018 roku.

źródło: gazeta.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

...

Zobacz również