ambasador
YT/US Embassy Warsaw
Anna Maria Guziewska - 1 Listopada 2018

Wizy do USA zostaną zniesione. Decyzja już zapadła

Wizy do USA to kwestia kilku miesięcy? Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce udzieliła właśnie wywiadu, w którym dość entuzjastycznie mówiła o uregulowaniu kwestii przepływu ludzi między krajami. Jej zdaniem, rewolucyjny dokument zostanie podpisany już w następnym roku.

Wizy do USA dla Polaków są jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów na polskiej scenie politycznej. Nowi prezydenci obiecują rozwiązania, strona amerykańska wycofuje się z postanowień. Trwający od kilkunastu lat konflikt o uregulowanie prawa do poruszania się po Stanach przez Polaków ma jednak szansę na finał. Georgette Mosbacher podaje termin, w którym dokona się ta przełomowa decyzja.

Ambasador Stanów Zjednoczonych o przyszłości Polski. Kiedy zostaną zniesione wizy do USA?

W wywiadzie dla TVN 24, Georgette Mosbacher, ambasadorka USA w Polsce, wyznała, że już prowadzi intensywne prace. Te mają na celu regulację prawa do odwiedzin Stanów Zjednoczonych bez wiz. - Niemalże wstydzę się, że wciąż musicie ubiegać się o wizy. Jesteście wspaniałym sojusznikiem, z całą pewnością, najsilniejszym w tym regionie. Macie 10 mln Polaków, którzy mieszkają w Stanach. Więc jesteśmy tak czy inaczej spokrewnieni i powiązani ze sobą - powiedziała w rozmowie z Piotrem Kraśko ambasador USA w Polsce. Później, kobieta jasno zaznaczyła, że uregulowanie spraw dotyczących wiz do USA powinno zostać zrealizowane już dawno temu. W jej ocenie, Polska jest rewelacyjnym sojusznikiem, stąd - powinna mieć także możliwość odwiedzin przyjaciela. - Zgadzam się. Ja jestem gotowa, żeby sprawę wiz dla was załatwić. Wiem, że to niełatwy temat. Wszyscy, także moi szefowie, mówią mi, że nie można tak mówić, ale i tak to powiem. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz - zadeklarowała niespodziewanie Mosbacher.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
CandlePolacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 rokuCzytaj dalej

Współpraca kluczem do zniesienia wiz

W rozmowie, kobieta dość entuzjastycznie podsumowała lata współpracy USA z Polską. To właśnie współpraca z polskim rządem, w jej ocenie, może zakończyć konflikt wizowy. - Rząd Polski jest w to zaangażowany, mamy wyznaczone osoby, które nad tym pracują, da się to zrobić. I tak długo jak po obu stronach będzie taka wola, to zrobimy to. Jest to dla mnie priorytet, chociaż wiem, że może wychodzę przed szereg - dodała kobieta podczas wywiadu. Mianowana na stanowisko ambasadora 6 września, amerykańska działaczka i businesswoman jest przekonana, że w ciągu najbliższych miesięcy wizy do USA przestaną być problemem. - Nie lubię przegrywać, lubię konkurencję. Kiedy mówię, że coś zrobię, tzn. że to zrobię. Więc teraz wyszłam przed szereg. Powtórzymy ten wywiad i powiem: tak, znieśliśmy wizy - dodaje na koniec wypowiedź rozemocjonowana. Jeśli scenariusz przewidziany przez Georgette Mosbacher się potwierdzi, już w 2020 roku będziemy mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdor disco polo podbija USA z żoną! Zdjęcia mówią same za siebie
  2. Międzynarodowy skandal. Żołnierze USA zaatakowali Polaków
  3. Krzyżówka psa z kotem. Kontrowersyjne eksperymenty na zwierzętach? Czy chore ambicje?
  4. Jak się ubrać na rozprawę sądową? Postaw na skromność
Buzłudża12 przerażających opuszczonych miejsc. Jakie tajemnice skrywają?Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News